100 YIL ÖNCE BUGÜN İSTİKLAL MARŞIMIZ OLDU
Mart 11, 2021
İmzalar, spor yatırımları için atıldı
Mart 22, 2021

Başkan Şevik’ten 18 Mart Mesajı

Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, “18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi’nin, 106. yıldönümünü kutlamanın büyük sevincini ve kutsal vatanımız için canlarını feda eden şehitlerimizin Şehitler Günü’nü idrak etmenin onur ve gururunu hep birlikte yaşıyoruz” dedi.
Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 106’ncı yıl dönümü münasebetiyle mesaj yayınladı. Türk Milleti’nin tarih sahnesine çıktığından itibaren aziz varlığını müdafaa ve muhafaza amacıyla olağanüstü mücadeleler sergilediğini kaydeden Başkan Şevik, “Bununla birlikte uzun asırlar boyunca en kesif saldırıları göğüslemiş, en vahşi niyet ve emelleri tesirsiz hale getirmiştir. 106 yıl önce Çanakkale önlerinde yaşanan ve yazılan destan bunlardan birisi, belki de en mühimi olarak milli hafızalarda eşsiz bir yer etmiştir. Zalimler Çanakkale önlerinde durdurulmuş, sömürgeci güçler Çanakkale’den yükselen iman dalgasının altında kalmışlardır. Milli şuur ve heyecan kahramanlıkla birleşmiş ve Çanakkale’yi geçilmez, Türk milletini yenilmez yapmıştır” dedi.
Çanakkale’nin bağımsızlık ve var olma iradesinin tartışma götürmez adımı olduğunu vurgulayan Başkan Şevik, mesajına şöyle devam etti: “ 18 Mart Şehitleri Anma ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 106. yıl dönümünde, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, vatan ve millet uğruna hayatlarını kaybetmiş tüm şehitlerimize ve muhterem ecdadımıza Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyorum. Hepsinin ruhu şad olsun.”