Buldan Kent Konseyi BELKÜM’de toplandı
Nisan 7, 2021
Spor yatırımları değerlendirildi
Nisan 9, 2021

YİKOB Başkanı Eryılmaz: Buldan Geleceğe Emin Adımlarla Yürüyor


Buldan’da incelemelerde bulunan YİKOB Daire Başkanı Eryılmaz:
“BULDAN GELECEĞE UMUTLA BAKIYOR”
İçişleri Bakanlığı Müşaviri ve Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı (YİKOB) Daire Başkanı Muhsin Eryılmaz, Buldan’ı ziyaret ederek, Belediye tarafından yürütülen Sokak Sağlıklaştırma ve Restorasyon çalışmalarını yerinde inceledi. Eryılmaz, Belediye şeref defterine, Buldan’daki çalışmaları görmekten memnuniyet duyduğunu belirterek, “Buldan geleceğe emin adımlarla yürüyor” yazdı
İçişleri Bakanlığı Müşaviri ve YİKOB Daire Başkanı Muhsin Eryılmaz, Buldan’ı ziyaret etti. YİKOB’un desteğiyle Buldan Belediyesi tarafından yürütülen Sokak Sağlıklaştırması ve Restorasyon uygulaması yapılan sokakları gezen YİKOB Daire Başkanı Muhsin Eryılmaz, ihalesi gerçekleştirilen Çarşı ve Türkmenoğlu Sokakları ile restorasyon çalışması devam eden Fetçiler Sokağını, kısa bir süre önce restorasyon çalışması tamamlanarak turizme açılan Semerci Sokak ve Dokuma Pazarı Sokağını gezdi. Çalışmaları yerinde inceleyen Daire Başkanı Eryılmaz, Buldan Kaymakamlığı El Sanatları Merkezi olarak kullanılan Evliyazadeler Konağını ziyaret etti.
Daha sonra BELKÜM’e gelen Daire Başkanı Eryılmaz, burada belediye şeref defterine yapılan restorasyon çalışmalarını görmekten memnuniyet duyduğunu yazdı. Eryılmaz,“ Buldan şehriemini sayın Mustafa Şevik Başkanım, Buldan, Ege’nin, Denizli’nin şirin bir ilçesi. Dokumanın, dokumacılığın merkezi, el emek işçiliğinin de başkentlerinden biri” diye başladığı yazısını “Belediye, YİKOB ve Bakanlıklarımızın desteği ile tarihi yapılan restorasyonu yapılıyor. Tarih ortaya çıkarılıyor. Bu çalışmaları görmekten memnuniyet duyduğumu belirtmek isterim. Buldan kabuğunu kırmış, geleceğe umutla bakıyor. Geleceğe emin adımlarla yürüyor. Yeni tanıştığım, tanımaktan da memnuniyet duyduğum kaymakamımız sayın Murat Sarı, ile birlikte inşallah dokumacılığın da turizminin de merkezinden biri olacak. Buldan’da bulunmaktan, çalışmaları yakından gördüğüm için memnuniyetimi belirtmek isterim. Selam ve saygılarımla “ diye devam etti.
Buldan Belediyesi tarafından restore edilen eski cezaevinin koğuşlarında sergilenen dokuma tezgahlarını ilgiyle inceleyen Daire Başkanı Eryılmaz, cam atölyesini gezdi. Daire Başkanı Eryılmaz’a ziyaretlerinden ve desteklerinden dolayı teşekkür eden Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, sokak sağlıklaştırması ve restorasyon çalışmalarıyla ilgili bilgi verdi. Eryılmaz’a Buldan dokuması el ürünlerden oluşan hediye paketi takdimeden Başkan Şevik, Dünyayı Sarsan Salgınlar” adlı kitabını imzaladı.
Buldan ziyaretinde YİKOB Daire Başkanı Muhsin Eryılmaz’a, Buldan Kaymakamı Murat Sarı, Belediye Başkanı Mustafa Şevik, Denizli Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı İdari ve Mali İşler Müdürü Himmet Şefik Akder, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu, Doğal Kaynaklar Ruhsat ve Kültür Varlıkları Müdürü Halil Toprak ile YİKOB Daire Başkanlığı Mali Hizmetler Uzmanı Ömer Yıldırım, Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni Evrim Gürsoy, Analiz Uzmanı Ömer Arslan, Buldan Belediyesi Plan ve Proje Müdürü Zeliha Akyol eşlik etti.