Zabıtadan alkışlanacak hareket
Nisan 12, 2021
Başkan Şevik’ten Ramazan ayı mesajı
Nisan 12, 2021

Buldan’da Ramazan öncesi hijyen denetimi

Buldan Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri Ramazan ayının yaklaşması nedeniyle, ekmek ve simit fırınları ile kasaplarda hijyen denetimi gerçekleştirdi. Yapılan denetimlerde temizlik ve diğer eksikleri bulunan işyeri sahipleri uyarıldı.

Buldan Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Zabıta personeli sorumlusu Bülent Karaca, İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü’nden gıda kontrol görevlileri Bayram Osman Asar, Muzaffer Bayraktar ve Belediye Sözleşmeli Veteriner Hekimi Hayal İnci ile zabıta ekipleri, ilçe merkezindeki ekmek ve simit fırınları ile kasapları denetledi.

Ramazan ayının başlayacak olmasıyla birlikte alışveriş sirkülasyonunun da artacağını göz önüne alan ekipler, vatandaşların güvenli, kaliteli bir alışveriş yapmasının yanında, yapılan alışverişin hijyen kurallarına uygun olarak gerçekleşmesini temin etmek amacıyla, hijyen kontrolü yaptı. Ruhsat ve gramaj denetimi de yapan Buldan Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ve İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri, denetimlerin Ramazan ayı içerisinde ve sonrasında da periyodik olarak devam edeceğini belirtti.

Yapılan denetimlerde temizlik ve diğer eksikleri bulunan esnafı n yazılı olarak uyarılacağını belirten Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, eksiklikler giderilmediği takdirde cezai işlem uygulanacağını açıkladı. Denetimlerin Ramazan ayı içerisinde ve sonrasında da periyodik olarak devam edeceğini vurgulayan Başkan Şevik, “Denetimlerimizi aralıksız devam ettiriyoruz, halkımızın sağlığı her şeyden önemlidir. Tek gayemiz ilçemizde yaşayan vatandaşlarımızın sağlıklı koşullarda üretilen gıdaları tüketmelerini sağlamaktır. Denetimlerde genelde işyerinin temizlik ve hijyen koşullarına uydukları da görüldü. Bu da bizi mutlu etti. Bu konularla ilgili Belediyemiz Zabıta Müdürlüğünden bizlere ulaşacak olan vatandaşlarımızın şikayetleri de anında takip edilecek ve gerekli işlemler başlatılacaktır. Vatandaşlarımızın bu konuda duyarlı olmalarını istiyoruz” dedi.