PASVAK’tan Başkan Şevik’e ziyaret
Nisan 9, 2021
Buldan’da Ramazan öncesi hijyen denetimi
Nisan 12, 2021

Zabıtadan alkışlanacak hareket

Buldan Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, ilçe merkezinde yaptığı denetim sırasında buldukları 14 bin TL’yi sahibine teslim ederek örnek bir davranış sergiledi.

Buldan Belediyesi Zabıta Müdürlüğü personelleri, ilçe merkezinde rutin denetimlerini gerçekleştirdikleri sırada yerde zarf içerisinde 14 bin TL buldu. Ekipler, Ziraat Bankası’nın önünde buldukları parayı sahibine ulaştırmak için harekete geçti. Ziraat Bankası’na giden Buldan Belediyesi zabıta ekipleri, paranın kime ait olabileceği konusunda bilgi aldı ve sahibine ulaştılar. Belediye Zabıta Karakolu’na çağrılan emekli öğretmen Mehmet Özdemir’e 14 bin TL teslim edildi. Parayı teslim alan emekli öğretmen Özdemir, “Bu para benim için çok önemliydi. Kaybolsaydı çok mağdur olacaktım. Dürüst davranışından dolayı zabıtalarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Bu örnek davranışı sergileyen Zabıta personeline tebrik eden Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, “Buldan Belediyesi zabıtasına yakışan bir davranışta bulunan zabıta ekibimize tebrik ediyorum. Sergilediği bu davranışla kurumumuzun güvenirliliğini pekiştirmiş oldu. Bizim için vatandaşımızın güven duygusunu kazanmak her şeyden önemli” dedi.