Başkan Şevik’ten Ramazan ayı mesajı
Nisan 12, 2021
Buldan Belediyesi ile Tapu Müdürlüğü arasında protokol imzalandı
Nisan 13, 2021

Başkan Şevik, Türkçe şiirin öncüsü tasavvuf şairi Yunus Emre Parkı için kolları sıvadı


Türk dili ve kültürünün en önemli şahsiyetlerinden Yunus Emre’nin vefatının 700. yıl dönümü olması münasebetiyle 2021 yılının “Yunus Emre ve Türkçe Yılı” ilan edilmesi üzerine Buldan Belediyesi de harekete geçti. Buldan Belediye Başkanı Şevik, Yunus Emre’nin şiirlerinde işlediği insan ve doğa sevgisinin, hoşgörünün yaşatılacağı bir yeşil alan ve parkın Buldan’a kazandırılacağını açıkladı.

Türk dili ve kültürünün en önemli şahsiyetlerinden Yunus Emre’nin vefatının 700. yıl dönümü olması münasebetiyle UNESCO tarafından anma ve kutlama yıl dönümleri arasına alınmasının ardından 2021 yılı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından “Yunus Emre ve Türkçe Yılı” olarak ilan edilmişti. Bu kapsamda harekete geçen Buldan Belediyesi, 4 Eylül Mahallesi’nde Yunus Emre Parkı yapımı için kolları sıvadı.

Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, birim müdürleri ve meclis üyeleriyle birlikte Yunus Emre Parkı’nın yapılacağı alanda incelemelerde bulundu. Yunus Emre’nin şiirlerinde işlediği insan ve doğa sevgisinin, hoşgörünün yaşatılacağı bir parkı Buldan’a kazandırmak istediklerini söyleyen Başkan Şevik, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından Türk dili ve medeniyetinin temel taşlarından biri olan Yunus Emre’nin vefatının 700. yılı nedeniyle 2021 yılını Yunus Emre ve Türkçe Yılı” ilan edildi. Buldan Belediyesi olarak, Yunus Emre’nin adına yakışan yeşil alan ve parkı ilçemize kazandırmak istiyoruz. Çocuklarımıza, gelecek hem tasavvuf şairi Yunus Emre’nin adını hem de onun dünya görüşünü gelecek nesillere miras bırakmak istiyoruz” dedi.