Başkan Şevik, Türkçe şiirin öncüsü tasavvuf şairi Yunus Emre Parkı için kolları sıvadı
Nisan 13, 2021
Belediyemizden bahar temizliği
Nisan 14, 2021

Buldan Belediyesi ile Tapu Müdürlüğü arasında protokol imzalandı

Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik ile Tapu Müdürü Osman Bozkurt arasında emlak değerlerinin güvenli elektronik ortama alınması protokolü imzalandı. Belediye Başkanlığı makamında imzalanan protokol ile vatandaşların tapu işlemlerini kolaylaştırmak, iş verimliliğini artırmak ve her iki kurumun iş yükünün azaltılması amaçlanıyor.

Buldan’da vatandaşların teknolojinin nimetlerinden etkin biçimde yararlanabilmesi, tapu işlem süreçlerini kısaltılarak iş verimliliğin artırılması, tapu ve belediye hizmetlerinin etkin, hızlı, güvenli ve elektronik ortamda sunulması amacıyla Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik ile Tapu Müdürü Osman Bozkurt arasında protokol imzalandı. Protokol ile ilgili bilgi veren Başkan Şevik, ‘’İmzalanan protokole göre iki kurum arasındaki emlak beyan değeri işlemleri artık elektronik ortamda gerçekleşecek. Tapu işlemleri sırasında istenilen emlak beyan değeri almak için vatandaşlarımız belediyemize gelmeden elektronik ortamda işlemlerini yapabilecekler. İşlemlerin elektronik ortamda sunumu ile belediyemiz ve Tapu müdürlüğümüzün iş yükü azaltılarak, hem çalışanlarımızın, hem de vatandaşlarımızın memnuniyetini sağlamış olacağız. Buldan halkımıza hayırlı olsun” dedi.

Tapu Müdürü Osman Bozkurt ise ‘İki kurum arasındaki emlak beyan değeri işlemlerini elektronik ortamda gerçekleştirerek iş verimliliğini artırmak amacıyla Buldan Belediyemiz ile protokol imzaladık. İlçemize hayırlı olsun’’diye konuştu.