Başkan Şevik’in Ramazan Bayramı Mesajı
Mayıs 12, 2021
BELEDİYE BAŞKANIMIZ ŞEVİK’İN 19 MAYIS MESAJI
Mayıs 19, 2021

Buldan Belediye Meclis’inden İsrail’e ortak kınama


Buldan Belediye Meclisi mayıs ayı toplantısında Cumhur İttifakı ve Millet İttifakı grupları ortak bildiri yayınlayarak, İsrail’in Mescid-i Aksa’ya yönelik saldırılarını kınadı.

Buldan Belediye Meclisi mayıs ayı toplantısını gerçekleştirdi. Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda, Kudüs’te sivil ve savunmasız Filistin halkına yönelik uyguladığı şiddetin, baskıcı politikaların ve ibadet özgürlüğünü engellemeye yönelik girişimlerinin, Ramazan Bayramı’nın hemen arifesinde vahim bir boyut kazandığı belirtilerek, hazırlanan bildiride, Cumhur İttifakı ve Millet İttifakı İsrail’in Mescid-i Aksa’ya yönelik saldırılarını kınadı.

Mukaddes mekan Mescid-i Aksa ve çevresinde, İsrail güvenlik güçleri tarafından gaz, plastik mermi ve ses bombalarıyla gerçekleştirilen menfur saldırıların, bebek ve çocuklar dahil çok sayıda masum Filistinlinin yaralanmasına sebep olduğu hatırlatılan bildiride, “Buldan Belediye Meclisi olarak, bu zulmü ve hukuk tanımazlığı şiddetle kınıyoruz.” ifadesi kullanıldı.

Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, İsrail’in, yasa dışı yerleşimciler lehine Kudüs’ün Şeyh Cerrah ve Silvan mahallelerindeki Filistinlilerin nesillerdir yaşadıkları evlerine el koyularak, zorla tahliye edilmelerine yönelik operasyonlarının, hukuk dışı ve gayriinsanî olduğu vurgulayarak, “İsrail’in, Kudüs’e ilişkin BM Güvenlik Konseyi, BM Genel Kurulu kararları dahil olmak üzere uluslararası hukuka aykırı uygulamalarına karşı, uluslararası toplumun daha fazla vakit kaybetmeden etkili ve sonuç verici bir şekilde harekete geçmesi için bütün dünyaya çağrıda bulunuyoruz. Filistin davasını ve kardeş Filistin halkının özgürlük, adalet ve bağımsızlık mücadelesini savunmaya devam edeceğiz” dedi.