“En kısa zamanda yaraları sarılacak”
Haziran 23, 2021
Belediye ekipleri, camileri dezenfekte etti
Temmuz 6, 2021

Başkan Şevik: Bizleri gururlandırdı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğa’ın himayesinde yürütülen “Türkiye Dokuma Atlası” projesinde Buldan’ın binlerce yıllık dokuması da yerini aldı

Başkan Şevik: Bizleri gururlandırdı

Buldan’ın binlerce yıllık dokuması, Cumhurbaşkanlığı Beştepe Sergi Salonu’nda düzenlenen Dokuma Atlası Sergisi’nde yerini aldı. sergi açılışında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın Buldan Dokumasına vurgu yapmasının ise gurur verici olduğunu söyleyen Belediye Başkanı Mustafa Şevik, ” Köklü bir geleneğin günümüze uzantısı olan Buldan Dokuması, ilçemizde binlerce yıl daha yaşatılacaktır” dedi.


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayesinde yürütülen, Türkiye’nin yöresel dokumalarını ilk kez bir araya getiren ve “Türkiye Dokuma Atlası” projesi kapsamında hazırlanan “Dokuma Atlası Sergisi”nde , binlerce yıllık geçmişi olan Buldan dokumasının da yer almasının gurur verici olduğunu söyleyen Belediye Başkanı Mustafa Şevik, töreninde yaptığı konuşmasında Buldan dokumasından övgüyle bahseden Emine Erdoğan’a teşekkür etti. Osmanlı Devletinin kuruluşundan sonra sarayın dokuma ihtiyacının bir kısmının Buldan’dan sağlandığını, Ertuğrul Gazi’nin içliği, Barbaros’un şalı, Padişah Genç Osman’ın gömleğinin Buldan’ da dokunduğunu hatırlatan Başkan Şevik, “Geçmişten günümüze geleneksel dokumacılık ilçemizde hala yaşatılmaktadır. ‘Türkiye Dokuma Atlası’ sergisinde yerini alması, dünyaya sunulması bizleri mutlu etmiştir. Ben başta Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan hanımfendiye teşekkür ediyorum. Buldan dokuması, ilçemizde daha binlerce yıl yaşatılacaktır” diye konuştu.