MOTORİZE GÜVEN VE HUZUR TİMİ KURULDU
Haziran 10, 2021
Başkan Şevik: Bizleri gururlandırdı
Haziran 23, 2021

“En kısa zamanda yaraları sarılacak”

Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, geçtiğimiz günlerde çıkan yangın sonrası evini kaybeden Kurttaş ailesini ziyaret etti.

“En kısa zamanda yaraları sarılacak”
Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, AK Parti İlçe Başkanı Naci Çomuk ve Cumhur İttifakı Meclis üyeleri ve ilçe yöneticileriyle birlikte, geçtiğimiz günlerde Yenicekent eski Kurtuluş Mahallesi’nde meydana gelen yangında evini kaybeden Fadime Kurttaş’ı ziyaret etti. Başkan Şevik, Kaymakamlığın yardımlarının yanı sıra Belediye olarak da aileye destek olacaklarını açıkladı.

Başkan Şevik,“ Bizi biz yapan ise bu yardımlaşma duygusudur. Bizler iyi günde de kötü günde de vatandaşlarımızın yanındayız. Kaymakamlığının yardımlarının yanısıra bizde Belediye olarak aileye destek olacağız. Kurttaş ailesinin yaraları en kısa zamanda sarılacaktır. Ailemize geçmiş olsun” dedi.


BAŞKAN ŞEVİK, YAŞ MEYVE VE SEBZE İŞLEME TESİSİNDE İNCELEMELERDE BULUNDU
Daha sonda Türkiye’nin ve dünyanın ilk sultaniye çekirdeksiz üzümünün yetiştiği Yenicekent Mahallesi’nde 30 Haziran’da hizmete girecek olan yaş meyve ve sebze işleme tesisini de ziyaret eden Başkan Şevik, 4U Seracılık ve Tarım Şirketi yetkililerinden bilgi aldı. Günlük 10 ton yaş meyve ve sebzenin kurutulma kapasiteli tesisin, yalnızca Yenicekent Mahallesi’ne değil komşu ilçelere de hizmet vereceğini vurgulayan Başkan Şevik, “Tesis, Buldan bölgesinde üretilen meyve ve sebzenin özellikle yurtdışı pazarlara ulaşmasını sağlayacak ve ürünlerin katma değerini büyük oranda artıracaktır. 30 Haziran’da açılışını gerçekleştireceğimiz tesis, Yenicekent’imize ve Bölgemize hayırlı olsun” diye konuştu.