Başkan Şevik, vatandaşları uyardı
Ağustos 7, 2021
Başkan Şevik, Kurtuluş Mahallesi’ni ziyaret etti
Ağustos 10, 2021

Yanan alanlar yeniden ağaçlandırılacak

Buldan Belediye Meclisi ağustos ayı toplantısını gerçekleştirdi. Meclis gündeminde Türkiye genelinde ve Buldan’da yaşanan orman yangınları yer aldı. Meclis’te yanan ormanlık alanların belediye, sivil toplum kuruluşları işbirilği ile yeniden ağaçlandırılma çalışmalarının başlatılması için encümene yetki verildi.

Buldan Belediye Meclisi ağustos ayı toplantısı, Belediye Başkanı Mustafa Şevik başkanlığında gerçekleştirildi. Meclis gündeminde, Türkiye ve Buldan’da yaşanan orman yangınları yer aldı. 10 gündem maddesinin görüşüldüğü toplantıda, pazartesi öğleden sonra başlayan ve rüzgarın etkisiyle geniş bir alana yayılan Türlübey orman yangını ile Süleymanlı Mahallesi’nde, Alandız Mahallesi Ericek Mevkii, Derbent Mevki , Tekke –Yonatça Mevkii ve İçme Deresi Mevkiindeki meydana gelen yangınlarda zarar göre ormanlık alanların yeniden ağaçlandırılmasıyla ilgili gündem maddesi oy birliği ile kabul edildi.
Kabul edilen madde gereğince, yanan ormanlık alanların Orman Genel Müdürlüğü’nden alıınan izin doğrultusunda, Buldan Belediyesi ve sivil toplum kuruluşlarının iş.irliğiyle yeniden ağaçlandırmasında emek ve uygulama konusunda Encümen yetkili olacak.

ŞEHİT POLİS’İN İSMİ CUMUHRİYET MAHALLESİ’NDE YAŞAYACAK
Belediye Meclisi’nde, haziran ayında Muğla Bodrum’da çıkan çatışmada şehit düşen polis memuru Ercan Yangöz’ün adının ilçede ilelebet yaşatılmasına yönelik İmar Komisyonu’nun raporu görüşelerek oy birliği ile kabul edildi. Kararın, Büyükşehir Belediye Meclisi’nde kabul edilmesi halinde Şehit Polimizin ismi Cumhuryet Mahallesi Pazar Caddesi’ne verilerek, ilelebet yaşatılacak.

BULDAN BELEDİYESİ’NE KAMULAŞTIRMA YETKİSİ
Buldan Belediyesi’nin devam eden restorasyon projeleri kapsamında, Kentsel Sit Alanı ve koruma Amaçlı İmar Planı içerisinde yer alan 6’sı tescilli 7 evi kamulalaştırmasıyla ilgili İmar ve Plan Bütçe Komisyonu raporu mecliste görüşerek oylandı. Çaybaşı Mahallesi’nde 3, Yalçınkaya Mahallesi’nde ise 3’ü tescilli 4 evin Buldan Belediyesi tarafından kamulaştırılması kabul edildi.

Belediye Başkanı Başkan Şevik, “İlçe turizmine önemli katkı sağlayacağını düşündüğümüz Kültür Ringi projesi içerisinde yer alan evlerimizi restore ederek, hem ilçe turizmine zenginlik katacağız hem de ilçemizin tarihi ve kültürel mirasını koruyarak gelecek kuşaklara aktarmış olacağız. Karar Buldanımıza hayırlı olsun” dedi.