Başkan Şevik’ten Sarımahmutlu’ya müjde
Ağustos 13, 2021
“Buldan yıldızı parlayan bir ilçe”
Ağustos 18, 2021

Başkan Şevik, Bölmekaya’da

Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik’ten, Bölmekaya’ya iki yeni park müjdesi

Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, Geleneksel mahalle ziyaretleri kapsamında Bölmekaya Mahallesi’nde incelemelerde bulundu. Muhtar ve vatandaşların taleplerini dinleyen Başkan Şevik, mahalleye iki yeni park ve yaşam alanı kazandıracaklarının müjdesini verdi.

Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, geleneksel mahalle ziyaretlerini aralıksız sürdürüyor. Kurtuluş, Sarımahmutlu ziyaretlerinin ardından Bölmekaya Mahallesi’ni ziyaret eden Başkan Şevik, mahalle muhtarı ve vatandaşların taleplerini dinledi. Başkan Şevik’e, Bölmekaya Mahalle Muhtarı Ünal Kırmızıoğlu ile birim amirleri eşlik etti.

Bölmekaya Mahallesi’nde, olası bir yangın ihtimaline karşı kuru ot temizliği çalışmalarını sürdüren Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerini ziyaret eden Belediye Başkan Mustafa Şevik, çalışmaları yerinde denetledi.

BÖLMEKAYA’YA YENİ PARK
Buldan Belediyesi olarak bir taraftan ilçeye yeni yeşil alan, park ve yaşam alanları kazandırma çalışmalarını yürütürken diğer taraftan da mevcut parklarda yenileme çalışmalar söyleyen Başkan Şevik, Bölmekaya Mahallesi’ndeki mevcut çocuk parkını da yenileyeceklerini söyledi. Başkan Şevik, “Mahallemizdeki çocuk parkını yenileyeceğiz. Mevcut oyun gruplarını bakımdan geçirip, çocuklarımızın gönüllerince oynayabilecekleri yeni oyun grupları yerleştireceğiz. Ayrıca alanda yapacağımız peyzaj çalışması ile burası mahalle sakinlerimizin hoşça vakit geçirebileceği yeni yaşam haline gelecek” dedi.

FUTBOL SAHASI YENİLECEK
Başkan Mustafa Şevik ve beraberindekiler, Bölmekaya Mahallesi’nin gençlerinin 25 yıllıdır top koşturduğu futbol sahasında incelemelerde bulundu. Belediye olarak sporun ve sporcuların her zaman yanında olduklarını ve imkanları doğrultusunda destek verdiklerini söyleyen Başkan Şevik, “Burasını Belediyemizin imkanlarıyla yenileyeceğiz. Standartlara uygun bir saha haline getirilerek, gençlerimizin hizmetine sunacağız. Ayrıca çevresini ağaçlandırarak, yeni bir yeşil alanı daha mahallemize kazandırmak istiyoruz. Burada bir taraftan gençlerimiz, çocuklarımız futbol oynarken aileleri, ağaçların gölgesinde dinlenme imkanı bulacak” diye konuştu.