Çarşı ve Türkmenoğlu sokakları yenileniyor
Ağustos 27, 2021
30 Ağustos Zafer Bayramını törenlerle kutladık
Ağustos 31, 2021

Başkan Şevik’ten 30 Ağustos mesajı

Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı. Başkan Şevik mesajında, 30 Ağustos’un, Türk vatanını tahakküm altına almak isteyen müstevlilerin bozguna uğratıldığı kutlu bir gün olarak tarihe geçtiğinin altını çizerek, Buldanlı hemşehrilerinin ve Türk Silahlı Kuvvetlerinin Zafer Bayramı’nı kutladı.

Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik yayınladığı 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlama d mesajında, “Tarihi zaferlerle dolu olan aziz milletimiz için Ağustos ayı, destanların ve kahramanlıkların yaşandığı, mucizelerin cesaret ve inançla somutlaştığı bir dönemi ifade eder. Kosova’dan Otlukbeli’ne uzanan Türk’ün zafer serüveni, Çaldıran ve Mohaç’ta taçlanmış, Mercidabıkla sınır ötesine taşmış, Petervaradin’de pes etmemiş, Anafartalar ve Conkbayırında direnmiş, Büyük Taarruzla beraber Dumlupınar’da geleceğe ışık saçmıştır. Son vatanımız Anadolu’nun kapılarının ardına kadar açıldığı 26 Ağustos 1071 Malazgirt Zaferi’nden 851 yıl sonra, bu defa üzerinde yaşadığımız topraklara heveslenenler eşi ve benzeri çok az görülen bir mücadeleyle Ege’nin serin ve derin sularına hayalleriyle birlikte gömülmüştür” dedi.

Şevik mesajında, “Milli mücadeleyi zaferle taçlandıran, milletimize özgürlük kazandıran, bayrağımızın onurla dalgalandığı vatan topraklarını kanları ve canları pahasına sağlayan, cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm şehitlerimizi, rahmet ve minnetle anıyorum. Buldanlı hemşehrilerimin ve Türk Silahlı Kuvvetlerimizin 30 Ağustos Zafer Bayramını kutluyorum” ifadelerine yer verdi.