Ahilik Haftası, Buldan’da kutlandı
Eylül 10, 2021
Emir Sultan Türbesi, turizme kazandırılacak
Eylül 13, 2021

“Buldan’da Sanat Var”2.kez düzenleniyor

Denizli Soroptimist Kulübü ile kardeş kulüp Karşıyaka Soroptimist Kulübü üyeleri Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik’i ziyaret etti. 2022’de 2.sini düzenleyecekleri Buldan’da Sanat var Festivali’nin hazırlıkları ile ilgili alan Başkan Şevik, , belediye olarak tarihi, kültürü ve doğal zenginlikleriyle turizm kenti olan Buldan’ın tanıtımına öncülük edecek her çalışmanın destekçisi olacaklarını belirtti.

BELKÜM’de gerçekleştirilen ziyarete, Denizli Soraptimist Kulübü Başkanı Huriye Demirhan, Karşıyaka Sorontimist Kulübü Başkanı Nurdan Koçlular ile yönetim kurulu üyesi iş ve meslek sahibi kadınlar katıldı. Belediye Başkanı Mustafa Şevik’e, Denizli ve Karşıyaka Soroptimist Kulübü işbirliği ile önümüzdeki yıl 2.si düzenlenecek olan “Buldan’da Sanat Var” festivali ön hazırlıkları ile ilgili bilgi veren Denizli Soroptimist Kulübü Başkanı Huriye Demirhan, “İlki 2019 Ekim’in yapılan ‘Buldan’da Sanat Var’ felsivalini geleneksel hale getirmek istiyoruz. Pandemi nedeniyle iki yıl ara verdiğimiz festivalimizin 2.sini Ekim 2022’de gerçekleştirmek istiyoruz. Ön hazırlık çalışmalarımız devam ediyor” dedi.

Belediye olarak, tarihiyle, kültürüyle ve doğal güzellikleriyle turizm kenti olan Buldan’ın tanıtımına öncülük edecek her çalışmayı desteklemeye hazır olduklarını vurgulayan Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, “Festivaller, bir yandan yerel ekonomiyi canlandırırken bir yandan da etkili tanıtım aracıdır. İlçemizin el dokuması ürünlerinin tanıtıldığı, çeşitli sanat etkinlikleriyle tarihi sokaklarımızın canlandığı, ilçemizin turizm değerlerinin tanıtıldığı Buldan’da Sanat Var etkinliğinin ikincisine de ev sahipliği yapacak olmamızdan dolayı da mutluyum” diye konuştu.