Başkan Şevik: Menderes’i saygıyla anıyoruz
Eylül 17, 2021
19 Eylül Gaziler Günü Kutlandı
Eylül 19, 2021

Başkan Şevik’in 19 Eylül Gaziler Günü Mesajı


Başkan Şevik: Gazilik, Türk milletinin gururla ve şerefle taşıdığı unvandır.
Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla yayınladığı mesajında “Gazilerimiz, milletimizin medarı iftiharı, vatanseverliğin ve kahramanlığın yaşayan abideleridir. Gazilik, Türk Milletinin gururla ve şerefle taşıdığı unvandır” dedi.

Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik,Sakarya Meydan Muhaberesi’nin kazanılmasından sonra, 19 Eylül 1921 tarihinde, TBMM’since Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’e, “Mareşal” rütbesi ile “Gazi” unvanı verildiği 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla mesaj yayınladı. Başkan Şevik mesajında, “Şanlı tarihi boyunca, tüm zorluklara karşı hür yaşamayı, bağımsızlık ve istiklalini canı pahasına korumayı ilke edinen aziz milletimiz, bu uğurda şehit ve gazi olmayı büyük bir onur ve gurur kaynağı saymış, bu fedakârlığın karşılığında girdiği her mücadeleden zaferle çıkmıştır. Ülkemizin her karış toprağında, vatanını bayrağını ve kutsal değerlerini korumak ve savunmak için en güç koşullar altında canlarını ortaya koymaktan çekinmeyen gazilerimiz, milletimizin medarı iftiharı, vatanseverliğin ve kahramanlığın yaşayan abideleridir” dedi.
Başkan Şevik, mesajına şöyle devam etti: “Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, vatanımız için canlarını hiç düşünmeden feda eden aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal etmiş kahraman gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyor, hayatta olan gazilik mertebesi ile şereflenmiş gazilerimize de sağlıklı, uzun ömürler diliyorum.”