Başkan Şevik’in 19 Eylül Gaziler Günü Mesajı
Eylül 18, 2021
Zabıta ekipleri fırınları denetledi
Eylül 20, 2021

19 Eylül Gaziler Günü Kutlandı


Buldan’da, Mustafa Kemal Atatürk’e “Mareşal” rütbesi ve “Gazi” unvanı verilişinin 100. yıldönümü ve Gaziler Günü, Alanyazı Meydanı’nda düzenlenen törenle kutlandı.

Mustafa Kemal Atatürk’e “Mareşal” rütbesi ve “Gazi” unvanı verilişinin 100. yıldönümü ve Gaziler Günü dolaysıyla Alanyazı Meydanı’nda düzenlenen törene, Buldan Kaymakamlığına vekaleten bakan Güney Kaymakamı Osman Acar, Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, ilçe protokol üyeleri, gazi ve gazi yakınları ile şehit aileleri, siyasi parti temsilcileri, belediye mecli üyeleri , siyasi parti temsilcileri, vatandaşlar katıldı.

Törende, Kaymakam Osman Acar ve Belediye Başkanı Mustafa Şevik tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu.Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’mızın okunmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Ali Tunaboylu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Tarih Öğretmeni Serkan Çamur yaptı.
Çelenk sunma törenin ardından, gazi ve gazi yakınları ile şehit ailelerine yemek verildi. Kaymakam Osman Acar, Belediye Başkanı Mustafa Şevik ile ilçe protokol üyelerinin katıldığı yemekte, İlçe Müftüsü Yasin Sadettin Yıldız şehitler ve ebediyete intikal eden gazilerimiz için Kur-an’ı Kerim okudu, dualar edildi.