Balık Pazarı Denetlendi
Eylül 23, 2021
2022 yılı tahmini bütçesi 45 milyon lira
Ekim 5, 2021

BAŞKAN ŞEVİK, ÖDÜLÜNÜ ALDI


Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, Tarihi Kentler Birliği tarafından düzenlenen Tarihi ve Kültürel Mirası Koruma Proje ve Uygulamalarını Özendirme ödülünü, törenle aldı.

Tarihi Kentler Birliği tarafından düzenlenen Tarihi ve Kültürel Mirası Koruma Proje ve Uygulamalarını Özendirme Yarışması’nın ödülleri İstanbul’da düzenlenen törenle sahiplerini buldu.

Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, ilçenin tarihi ve kültürel mirasını korumak ve gelecek nesillere aktarmak, amacıyla başlattığı sokak sağlıklaştırması ve restorasyon uygulamalarıyla ödüle layık görüldü. Semerci Sokak Sağlıklaştırması ve Beyler Konağı Restorasyonu ile uygulama ödülünü İstanbul Kadir Topbaş Gösteri ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen törenle alan Başkan Şevik, ödülünü ODTÜ Şehir Plancısı Namık Kemal Döleneken’in elinden aldı.
Buldan’ın tarihi ve kültürel mirasını korumak ve gelecek kuşaklara aktarmak, aynı zamanda ilçe turizmine kazandırılması amacıyla 2007 yılında başlattığı sokak sağlıklaştırması ve restorasyon uygulamalarının aralıksız devam ettiğini söyleyen Başkan Şevik, ” Belediyemiz tarafından 2007 yılında eski hükümet konağı, eski cezaevi, postane binası ile Beyler ve Dokuma Pazarı Sokağı ile başlayan sokak sağlıklaştırması ve restorasyon uygulamaları hızla devam ediyor. Belediye olarak ilçemizin tarihi ve kültürel değerlerini korumak, gelecek nesillere aktarmak amacıyla çalışmalarımız sürüyor. Buldan, tarihiyle, doğasıyla, kültürel hafızasıyla yaşayacak. ” diye konuştu.

Başkan Şevik, ödül törenin ardından Tarihi Kentler Birliği Meclis Olağan 2. toplantısına katıldı.