BULDAN STANDI İLGİ ODAĞI OLDU
Ekim 28, 2021
Başkan Şevik, spor tesisleri inşaatını inceledi
Ekim 31, 2021

Başkan Şevik, 1 Günde 6 Mahalle Gezdi

Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, ilçenin her noktasına eşit hizmet götürmek amacıyla başlattığı mahalle ziyaretleri kapsamında 1 günde 6 mahalleyi gezdi. Başkan Şevik, mahallelerdeki çalışmaları inceledi, eksiklikleri yerinde tespit etti.

Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, mahallelerin ihtiyaçlarını yerinde tespit etmek amacıyla gerçekleştirdiği mahalle ziyaretleri kapsamında 1 günde 6 mahalleyi gezdi. Büyükşehir yasası ile Buldan’a bağlanan Yenicekent, Mahmutlu, Bozalan, Çamköy, Oğuz, Doğan mahallelerini, ekibiyle birlikte ziyaret eden Başkan Şevik, mahallelerin eksiklerinin tespiti ve muhtarların taleplerini yerinde inceledi.

BAŞKAN ŞEVİK, YENİCEKENT STADYUMUNDA İNCELEMELERDE BULUNDU
Başkan Şevik ile Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu arasında imzalanan protokol çerçevesinde Buldan’a yapılacak spor yatırımları içerisinde yer alan Yenicekent Stadyumu çalışmaları başladı.
Toprak yüzeyli stadyumun sentetik çim yüzeye dönüştürülmesi, tribünlerin ve soyunma odasının yenilenmesi çalışmalarıyla ilgili bilgi alan Başkan Şevik, inşaat alanında incelemelerde bulundu.

“MAHALLELERİN TANINIRLIĞI ARTACAK”
Bozalan Mahallesi girişine yapılan TAK’ı inceleyen Başkan Şevik, özellikle Alaşehirl-Denizli yolu üzerinde girişi bulunan mahallelere giriş kapısı yapılacağını açıkladı. Başkan Şevik, Bozalan, Beyler ve Derbent mahalle girişlerine yapılan sarı -beyaz renkli TAK’ların ışıklandırması ve çevre düzenlemesi yapıldığında daha güzel olacağını söyledi. Şevik, Yenicekent, Oğuz, Bölmekaya, Kadıköy, Doğan ve Sarımahmutlu mahallelerin girişlerine kapı TAK ı yapılacağını belirterek, “Böylelikle hem mahallelerimizin tanınırlığı artacak, hem de çevre düzenlemesi ile mahallelerimizin girişleri daha güzel, temiz görünecek” dedi.

BELEDİYE, ATIL DURUMDAKİ KAMU BİNALARINI DEĞERLENDİRMEK İSTİYOR
Aynı gün Mahmutlu ve Oğuz mahallelerini de ziyaret eden Başkan Şevik, sosyal tesis, halı saha ve açık ve kapalı düğün salonu yapılabilecek alanlarda incelemelerde bulundu. Başkan Şevik, Mahmutlu ve Bozalan Mahallesi’ndeki taşımalı eğitim sistemine geçilmesiyle atıl durumda bulunan okul binalarını yeniden değerlendirmek ve mahalle sakinlerinin hizmetine sunmak için Milli Eğitim Müdürlüğü’nden tahsis talebinde bulunacaklarını açıkladı. Başkan Şevik, Mahmutlu ve Bozalan mahallelerindeki kullanılabilir durumdaki okul binalarının tadilatını ve bahçe düzenlemesini yaparak mahalle sakinlerinin düğün, sünnet, mevlit gibi merasimlerini yapabileceği açık ve kapalı sosyal tesis olarak yeniden hizmete sunacaklarını vurguladı.

SAĞLIK OCAĞINI BELEDİYE YENİLEYECEK
Bozalan Mahalle Muhtarı Mustafa Kılınç ile birlikte sağlık ocağını gezen Başkan Şevik, sağlık ocağının çatı tadilatının yapılması, tuvaletinin, kapı ve pencerelerinin yenilenmesi ve iç boyasının yapılması için birim amirlerine talimat verdi.

OĞUZ PARKI VE ÇEVRESİNDE DÜZENLEME YAPILACAK
Oğuz Mahalle Muhtarı Zafer Köklü ile birlikte Oğuz mahallesinde incelemelerde bulunan Başkan Şevik, Açık düğün salonu ve park alanında düzenleme yapılacağını söyledi. Park içerisindeki çürük raporu bulunan Oğuz Mahallesi Güzelleştirme ve Cami Yaşatma Derneği’ne ait binanın yıkılara park alanına kazandırılması için çalışmaların en kısa zamanda başlayacağının müjdesini de veren Başkan Şevik, aynı alan içerisinde bulunan halı sahada da düzenleme yapılarak yeniden mahalle sakinlerinin hizmetine sunulacağını açıkladı. Başkan Şevik, mahalle sakinleriyle de uzun uzun sohbet ederek talepleri dinledi.

BULDAN -PAMUKKALE YOLUNDA ÇEVRE DÜZENLEMESİ
Buldan’dan Pamukkale’ye gidecek olanların kullandığı yol güzergahında bulunan Mahmutlu mahallesini ziyaret eden Başkan Şevik, Muhtar Hüseyin Tavşancı’nın taleplerini yerinde inceledi. Mahmutlu yol kenarlarının turizme yakışır şekilde temizlenmesi ve çevre düzenlemesi için ekiplerine talimat veren Başkan Şevik, “Bu yol böyle olmamalı. Yol boyunca genel bir temizlik yapılacak. Hatta bazı bölümlerinin ağaçlandırılması için de çalışma başlatacağız” dedi.

BELEDİYE 3 MAHALLEYE KANTAR YAPACAK
Buldan’ın kekik, tütün üretim merkezi olan Çamköy, Karaköy ve Bozalan mahallelerine kantar yapılacağının da müjdesini veren Başkan Şevik, Çamköy Mahalle Muhtarı Veysel Okka ile birlikte kantar alanında incelemelerde bulundu.