Zabıtadan, pazarcılara teşekkür
Kasım 4, 2021
Başkan Şevik, hafta sonu esnafı ziyaret etti
Kasım 7, 2021

Buldan’da doğal gaz çalışmaları hızlanıyor

Buldan’ın doğal gaza kavuşması için bir adım daha atıldı. BOTAŞ tarafından başlatılan etüt çalışmaları devam ederken, Enerya Enerji de ilçe merkezinde planlama çalışmasına başladı. Belediye Başkanı Mustafa Şevik, Belediye Meclisi kasım ayı toplantısında meclis üyelerine çalışmalarla ilgili bilgi verdi. Mecliste oy biriliği ile kabul edilen maddeye göre, Buldan Belediyesi, Enerya Enerji’nin ilçe merkezinde yürüteceği planlama çalışmalarına destek verecek.

Denizli ile birlikte 10 ilde doğal gaz dağıtım operasyonları gerçekleştiren Enerya Enerji Etüt Proje ve Yapım Müdürü Candaş Ali Yıldırım, Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik’i ziyaret etti. Buldan Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürü Ekrem Uludağ’ın da katıldığı ziyarette ilçe merkezinde yapılacak planlama çalışmalarıyla ilgili bilgi veren Yıldırım, belediye ile birlikte hareket etmek istediklerini belirterek, destek istedi.

BOTAŞ’ın (Boru Hatları ile Petrol Taşıma Anonim Şirketi) bölgede başlattığı etüt çalışmalarının devam ettiğini açıklayan Başkan Şevik, “Enerya’nın da ilçe merkezinde planlama çalışmasına başlaması bizleri sevindirdi. Böylelikle Buldanlı vatandaşlarımızın doğal gaza kavuşmasına bir adım daha yaklaşılmış oldu” dedi.

PLANLAMA ÇALIŞMALARINA MECLİSTEN DE DESTEK GELDİ
Belediye Meclisi kasım ayı toplantısında doğal gaz çalışmaları gündeme geldi. Başkan Şevik, Enerya Enerji’nin ilçe merkezinde yürüteceği planlama çalışmalarıyla ilgili belediye meclisini bilgilendirdi. İlçe merkezinde bir çok çalışmayı ertelemek zorunda kaldıklarını belirterek, “Bir çok sokağımızda çalışma yapmadık, doğal gaz çalışmalarını bekledik. Doğal gaz çalışmaları tamamlandığında o sokaklarımızı da gireceği” dedi.

Buldan’ın Enerya Denizli Gaz dağıtım Lisansı kapsamına alınmasıyla ilgili gündem maddesi Mecliste görüşülerek oylandı. Oy birliği ile kabul edilen madde gereğince, Buldan Belediyesi, Enerya Enerji’nin ilçe merkezinde yürüteceği planlama çalışmalarına katkı sağlayacak.

BAŞARILI SPORCULAR ÖDÜLLENDİRİLECEK
Türkiye genelinde düzenlenen turnuvalarda Buldan’ı başarıyla temsil eden sporcuların motivasyonlarını artırmak amacıyla ödüllendirilmesiyle ilgili gündem maddesi Meclis’te görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.

FESTİVAL TARİHİNİ MECLİS BELİRLEYECEK
Kovid-19 pandemisi ve Türlübey yangını dolayısıyla iki yıldır iptal edilen Buldan 20. Uluslar arası Dokuma Kültür ve El Sanatları Festivali’nin , 2022 yılında hangi tarihte yapılacağını meclis belirleyecek. Festival tarihinin belirlenmesiyle ilgili gündem maddesi komisyona havale edilirken Başkan Şevik, “İki yıldır kovid-19 pandemisi ve Türlübey yangınından dolayı iptal etmek zorunda kaldığımız festivalimizi 2022 yılında düzenlemek istiyoruz. Festival tarihini erken belirlemek istiyoruz ki, vatandaşlarımız, düğün, sünnet, tatil gibi planlarını ona göre yapsınlar” dedi.