Buldan’da doğal gaz çalışmaları hızlanıyor
Kasım 6, 2021
Alacaoğlu’na TAK, Kırandamı’na zeytinlik
Kasım 9, 2021

Başkan Şevik, hafta sonu esnafı ziyaret etti

Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, hafta sonu esnafla bir araya geldi. İlk olarak sanayi esnafını ziyaret eden Başkan Şevik, Dokuma Pazarı Caddesi’ndesi esnafı da ziyaret edip sohbet etti.

Hafta sonu esnaf gezisine çıkan Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, ilk olarak sanayi esnafını ziyaret etti. Sanayi esnafıyla biraraya gelren Başkan Şevik,burada esnafla sohbet etti. Esnafın sorun ve çözüm önerilerini de dinleyen Başkan Şevik, belediye çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Buldan Belediyesi tarafından sokak sağlıklaştırması ve restorasyon uygulamasının yapıldığı örnek sokaklardan olan Dokuma Pazarı Sokağı’nı da gezen Başkan Şevik, esnafa bol kazançlar diledi.
TARİHİ SOKAK YENİDEN CANLANACAK
Dokuma Pazarı Sokağı’ndaki tarahi fırını restore ederek Sanat Tasarım Atölyesi olarak hizmete açan Denizli Hakkı Dereköylü Güzel Sanatlar Lisesi öğretmeni Pınar Başar ve eşi Gürkan Başar’ı ziyaret eden Başkan Şevik, çalışmalarıyla ilgili bilgi aldı. Başkan Şevik, “Bir dönem ilçemizin en hareketli pazarının kurulduğu sokağımızı yeniden canlandırmak istiyoruz. Sanat atölyesi ve Buldan’ınımızın yöresel ürünlerinin satıldığı mağazaları burada açarak, turizme katkı sağlayan girişimcilerimize teşekkür ediyorum. İnanıyorum burası yeniden eski canlılığına kavuşacak” dedi.