Başkan Şevik, mahalle ziyaretlerini sürdürüyor
Kasım 11, 2021
Buldan’ın trafik ve park sorunu çözülüyor
Kasım 22, 2021

Buldan’ın bir eksiği daha giderilecek

Başkan Şevik, Buldan’ın bir eksiğini daha gidermek için harekete geçti
MODERN MEZBAHA YAPILACAK
Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, Yeni Mahalle’de bulunan yaklaşık 13 bin metrekarelik eski mezbaha ve kurbanlık satış alanında incelemelerde bulundu. Yalnızca kurban bayramlarında hizmet veren mezbahanın yenileneceğini söyleyen Başkan Şevik, “Mezbahanın çalışmaması Buldan için büyük eksiklik. Projesini 2014 seçimlerinden önce hazırladığımız daha sağlıklı ve daha modern mezbaha binasını ilçemize kazandıracağız” dedi.

Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, mahallelerin eksikliklerini, sorunlarını yerinde tespit etmek, mahalle muhtarlarıyla istişarelerde bulunmak amacıyla başlattığı mahalle ziyaretlerine, Yeni Mahalle’de devam etti. Başkan Şevik, Belediye birim müdürlerinin eşlik ettiği ziyarette, Yeni Mahalle Muhtarı Saliha Seyrek ile birlikte mahalleyi gezdi. Muhtar Seyrek’in taleplerini yerinde inceleyen Başkan Şevik, “Yeni Mahalle, en büyük ve en kalabalık merkez mahallelerimizden biri. Çocuk Parkı içerisinde bulunan oyun gruplarını yenileyeceğiz. Ayrıca Gençlik ve Spor Bakanlığı ile yaptığımız protokol kapsamında ilçemize kazandırılan 5 adet basketbol sahasından birini buraya yapabiliriz” dedi.

MEZBAHA YENİLENECEK
Yeni Mahalle sınırları içerisinde bulunan ve Mezbaha ve kurbanlık satış alanında incelemelerde bulunan Başkan Şevik, yaklaşık 13 bin metrekarelik alan içerisinde bulunan mezbaha binası ve kurbanlık satış noktasının yeniden düzenleneceğini söyledi. Mezbaha binası ve alanın projesini 2014 seçimlerinden önce hazırladıklarını da belirten Başkan Şevik, “İlçe Mezbahası, 1934 – 1938 yıllarında Talat Tarakçı’nın başkanlık döneminde yapılmıştı. En son 2007-2009 ilk başkanlık dönemimde tadilat yapıldı. Burası şimdilik yalnızca kurban bayramlarında hizmet veriyor. Bu Buldan için büyük bir eksikliktir. Buldan, tarımda olduğu gibi hayvancılık yönünden de önemli bir ilçe. Mezbaha, yenilenerek daha sağlıklı ve modern hale getirildiğinde burası bölgeye hizmet verecek” diye konuştu.

Başkan Şevik daha sonra Belediye Toplu Konutları’nı , site yöneticisi Samet Kıyak ile birlikte gezdi, vatandaşlarla sohbet etti, sorunlarını dinledi.