Başkan Şevik’e miniklerden soru yağmuru
Kasım 26, 2021
Lisanslı sporculardan Başkan Şevik’e Plaket
Kasım 30, 2021

Buldan’a hibe fidan desteği sürüyor

Buldan Belediyesi’nin Ağaçlandırma Projesi kapsamında, geçtiğimiz yıl 2000 adet hibe desteği sağlayan Orman Genel Müdürlüğü, 300 adet daha fidan gönderdi. 7 farklı türden 300 adet fidanın ilçe genelinde ihtiyaç duyulan bölgelere dikileceğini söyleyen Belediye Başkanı Mustafa Şevik, proje kapsamında mevcut parkların yenilendiğini, yeni yeşil alanlar oluşturularak daha yeşil bir Buldan için çalıştıklarını vurguladı.

Buldan Belediyesi, Orman Genel Müdürlüğü’nün “Devlet Ağaçlandırma hibe Fidan Desteği” kapsamında hazırladığı proje, hibe desteği almaya hak kazanmıştı. Proje kapsamında geçtiğimiz yıl 2 bin adet hibe fidan desteği sağlayan Orman Genel Müdürlüğü, Buldan Belediyesi’ne 300 adet daha fidan gönderdi.

Ağaçlandırma çalışmalarıyla ilgili hazırlanan projesinin toplam maliyetinin 400 bin TL olduğunu açıklayan Başkan Şevik, geçtiğimiz yıl Ihlamur, akçaağaç, kırmızı Amerikan meşesi, oya, çınar yapraklı dut, kurtbağrı, mabet ağacı, süs elması, defne yapraklı dağ muşmulası, tespih ağacı gibi 13 farklı türden 2 bin fidanı toprakla buluşturduklarını açıkladı.

Orman Genel Müdürlüğünden, bu yıl Dişbudak, Çınar, Akdut, Selvi, Badem, Kızılcık ve Dağ muşmulası gibi 7 türden 300 adet hibe fidan desteği geldiğini söyleyen Başkan Şevik, “Halkımızın nefes alacağı, çocuklarımızın mutlu olacağı yeni parkları süratle hayata geçireceğiz. Daha yeşil ve yaşanabilir bir Buldan hedefi doğrultusunda çalışmalarımızı devam ediyoruz. Bu kapsamda mevcut parklarımızı yeniliyor, yeni parkları Buldan’a kazandırmak için çalışıyoruz” dedi.