Buldan’a hibe fidan desteği sürüyor
Kasım 29, 2021
Başkan Şevik:Engelsiz Buldan için çalışıyoruz
Aralık 3, 2021

Lisanslı sporculardan Başkan Şevik’e Plaket


Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, Belediye Düğün Salonu’nda düzenlenen toplantıda Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü bünyesinde çalışmalarına devam eden farklı branşlardaki lisanslı sporcularla bir araya geldi. Sporcular, spora verdiği desteklerinden dolayı Başkan Şevik’e plaket takdim ederek, teşekkür ettiler.

Buldan Gençlik ve Spor ilçe Müdürlüğü bünyesinde Futbol, Voleybol, Basketbol, Yüzme, Tenis, Masa Tenisi, Halk Oyunları, Karate, Okçuluk, Yüzme gibi branşlar ile Polis Yüksek Okulu ve Beden Eğitimi Bölümü Hazırlık Kursları’na devam eden 100’e yakın lisanslı sporcu, Belediye Başkanı Mustafa Şevik’i ziyaret etti. Belediye Düğün Salonu’nda gerçekleştirilen ziyarete, Belediye Başkanı Mustafa Şevik, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Mehmet Tolanvağa, belediye birim amirleri, antrenörler, sporcular ve velileri katıldı.

Spora verdiği desteklerden dolayı Başkan Şevik’e plaket takdim ederek teşekkür eden sporcular, müsabakalara giderken araç temin edilmesi, forma, spor araç ve gereçlerindeki ihtiyaçlarının karşılanması gibi taleplerini ilettiler, Başkan Şevik’i spor yapmaya davet ettiler.

BAŞKAN GENÇLERE SÖZ VERDİ.
Sporcuların taleplerini tek tek not alan Başkan Şevik, belediye olarak spora ve gençlere yönelik yatırımlara önem verdiklerini, belediyenin imkanları doğrultusunda da destek vermeye gayret gösterdiklerini belirtti.
Gençlik ve Spor Bakanlığı ile imzalanan protokol çerçevesinde önemli spor yatırımlarının yanısıra belediyenin de spor yatırımlarının devam ettiğini vurgulayan Başkan Şevik, “Sizlere söz veriyorum. Stadyum yenileme çalışmaları tamamlandığında açılışını, eşofmanlarımızla gelip spor yaparak gerçekleştireceğiz. Daha sonra sizlerle birlikte düzenli olarak koşacağız” dedi.

“SİZLERDEN DE BAŞARI BEKLİYORUZ”
Buldanlı gençleri, çocukları spor ve sanat alanlarında desteklemenin onlar için hayat boyu yapılmış bir yatırım olacağının bilinciyle çalışmalarına devam ettiklerini vurgulayan Başkan Şevik, “Belediye olarak sporu desteklediğimiz gibi, gençlerimiz ve çocuklarımızı sanata yönlendirmek amacıyla müzik kursları açıyoruz. Bizim sizlerden isteğimiz, Atatürk’ün ‘Spor Ahlaktır” sözünü unutmadan ahlaki ve milli değerleri bağlı kalarak okulda, sporda veya seçeceğiniz her hangi bir sanat dalında çok çalışmanız, kendinizi yetiştirmeniz ve başarılı olmanız. Sizleri kutluyor ve başarılar diliyorum” diye konuştu.

Toplantıda, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Mehmet Tolanvağa, spor faaliyetleri ve çalışmalarıyla ilgili bilgi verdi. Toplantı, Başkan Şevik’e teşekkür plaketi takdim edilmesi ve toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.