Kovanoluk Sosyal Tesisin Temeli Atıldı
Ocak 7, 2022
Başkan Şevik’ten 10 Ocak mesajı
Ocak 10, 2022

Buldan festival tarihi değişti

Buldan Belediye Meclisi 2022 yılının ilk toplantısını gerçekleştirdi. Belediye Başkanı Mustafa Şevik’in meclis üyelerine hediye paketi vererek yeni yıllarını kutlamasıyla başlayan Mecliste, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Liselere Geçiş Sınavı (LGS) tarihi 5 Haziran 2022 olarak açıklanması nedeniyle 3-4-5 Haziran olarak belirlenen 20. Buldan Dokuma, Kültür ve El Sanatları Festivali tarihini 10-11-12 Haziran olarak değiştirilmesi oy birliği ile kabul edildi.

Buldan Belediye Meclisi, 2022 yılının ilk toplantısını gerçekleştirdi. Belediye Başkanı Mustafa Şevik, meclis üyelerine yeni yıl hediyesi olarak içerisinde çanta, saat ve ajanda bulunan hediye paketini takdim etti, yeni yıllarını kutladı. Belediye Meclisi olarak 2021 yılında başarılı bir çalışma sergilendiğini söyleyen Başkan Şevik, “2019 yılında olduğu gibi 2021 yılında da verdiğiniz desteklerden dolayı sizlere teşekkür ederim. 2022 yılında başarı çalışmalara imza atacağımız bir yıl olur. Sizlerin ve aileleriniz yeni yılı kutlu olsun” dedi.
Toplantıda, encümen üyeleri ve ihtisas komisyonları için gizli oylama ve açık oylama usulüyle meclis üyesi seçimi gerçekleştirildi.

İHTİSAS KOMİSYONLARI BELİRLENDİ
Yapılan gizli oylama sonucunda Denetim Komisyonu’na Mehmet Köklü, Ahmet Turan Bilgin., Musa Çetinel seçilirken, Süleyman Demirbaş, Mustafa Kemal Benli ve Ahmet Turan Bilgin İmar Komisyonu’nda, Mustafa Mustak, Musa Çetinel ile Deniz Yurdakul Plan ve Bütçe Komisyonunda görev aldı.

FESTİVAL TARİHİ DEĞİŞTİ
Milli Eğitim Bakanlığının Liselere Geçiş Sınavı(LGS) tarihini 5 Haziran olarak açıklaması nedeniyle 20. Buldan Dokuma, Kültür ve El Sanatları Festival tarihi değişti. Önceki meclis toplantısında 3-4-5 Haziran 2022 olarak belirlenen Festival tarihinin 10-11-12 Haziran 2022 tarihine ertelenmesi oy birilği ile kabul edildi. Başkan Şevik, “Elimizde olmayan nedenlerden dolayı festival tarihini bir hafta ileriye almak zorunda kaldık. Festival tarihimizi 10-11-12 Haziran olarak belirledik. Hayırlı olsun” diye konuştu.

BULDAN, BEYPAZARI İLE KARDEŞ KENT OLACAK
Belediye Meclisi’nde, Ankara’nın Beypazarı ilçe Belediyesi ile Buldan Belediyesi’nin kardeş kent olması ile Kardeş Kent olmasıyla ilgili gündem maddesi görüşülerek kabul edildi. Kardeş Kent olunması hususunun Beypazarı Belediyesinden gelen teklif üzerine meclis gündemine alındığını vurgulayan Başkan Şevik, “Beypazarı ile Buldan restorasyon uygulamalarıyla birbirine çok benzer ilçe. İki belediye arasında bilgi alışverişinin olması, tecrübelerimizi paylaşmak adına böyle bir karar Buldan içinde önemli olacak” dedi.

Ayrıca Meclis’te Buldan Belediyesi’nin Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği’ne üye olunmasıyla ilgili karar alındı. Belediye Başkanı Mustafa Şevik’in doğal üyesi olduğu Sağlıklı Kentler Birliği’nde Buldan’ı, Meclis Üyesi Musa Çetinel de temsil edecek.