Başarılı sporcudan, Başkan Şevik’e ziyaret
Ocak 13, 2022
Belediye personeline KVKK eğitimi verildi
Ocak 17, 2022

Yaralı baykuşu belediye ekiplerimiz sahip çıktı

Buldan’ın Yenicekent Mahallesi’nde vatandaşlar tarafından yaralı halde bulunan baykuş, Belediye ekiplerince alınarak, tedavi altına alındı. Buldan Belediyesi Sokak Hayvanları Barınağında bir süre gözetim altında tutulan baykuş, Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğüne teslim edildi.

Buldan Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, vatandaşların ihbarı üzerine gittiği Yenicekent Mahallesi’nde hareket etmekte zorluk çeken baykuşu alarak belediyenin sözleşmeli Veteriner Hekimi Hayal İnci’nin muayenehanesine getirdi. Burada ilk müdahalesi yapılan baykuş,Belediye hayvan barınağında bir süre gözlem altında tutulacak.
Baykuşun tedavisi hakkında bilgi veren Veteriner Hekim Hayal İnci, “Ekiplerimiz ihbar üzerine Yenicekent Mahallesi’ne giderek baykuşu aldı. Sağlık kontrolünü yaptığımız baykuşta, çapmadan kaynaklı omuz bölgesinde oluşan hafif bir çizik vardı. O bölgeyi müdahale ettik. Baykuşun açlıktan ve soğuktan bitkin düşmüş olabileceğini düşünüyorum” dedi.
Buldan Belediyesi Sokak Hayvanları Barınağında bir süre gözlem altında tutulan baykuş, bir gün Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğüne teslim edildi.