Beyağaç’ta yöresel lezzetler tanıtılacak
Mart 2, 2022
Başkan Şevik, MHP Kurmaylarını karşıladı.
Mart 5, 2022

Spor Salonu inşaatına başlanıyor


Buldan’da devam eden spor yatırımları içerisinde bulunan spor salonu ihalesi tamamlandı. Depreme dayanıksız olduğu gerekçesiyle yıkılan Buldan Akın Anadolu Lisesi bahçesindeki spor salonun yerine yapılması planlanan yeni spor salonu inşaatına başlanıyor.

Buldan Kaymakamı Murat Sarı ve Belediye Başkanı Mustafa Şevik, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Kölemen, AK Parti İlçe Başkanı Nacı Çomuk, Denizli Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen ihaleyi alan Buldanlı Sarıoğlu İnşaat yetkilisi Veli Sarıoğlu ile birlikte spor salonu yapılacak alanda incelemelerde bulundu.
Buldan’a kazandırılan spor yatırımlarından biri olan yeni spor salonu, Depreme dayanıksız olduğu gerekçesiyle yıkılan Akın Anadolu Lisesi bahçesindeki spor salonunun yerine yapılacak. Spor salonu inşaatı ile ilgili firma yetkilisi Veli Sarıoğlu’ndan bilgi alan Başkan Şevik, “İlçemize kazandırılan spor yatırımlarından İlçe Stadı ile Yenicekent Stadı’nın yenilenmesi, 5 adet halı saha ve 5 adet basketbol sahası ile Gençlik Merkezi’nin yapımı belediyemiz tarafından ihale edilerek, inşaatına başlanmıştı. Statların yenilenmesi işinde sona gelindi. En kısa zamanda Buldanlı sporseverlerimizin hizmetine sunacağız. Halı saha ve basketbol sahası inşaatları ile Gençlik Merkezi inşaatı hızla devam ediyor. İlçemize kazandırılan spor yatırımlarından biri de spor salonu idi. Burasının da inşaatını kısa sürede tamamlamayı hedefliyoruz” dedi.
Spor salonu, 834 metrekarelik kapalı alan ve voleybol sahası ile idari bölümden oluşuyor. İhale sözleşmesine göre bir yıl içerisinde tamamlanması planlanan spor salonu 5 milyon 449 bin liraya mal olacak.