Trafik yeniden düzenleniyor
Nisan 13, 2022
Buldan, Bölgenin Turizm Merkezi olacak
Nisan 15, 2022

Camilerimizde Ramazan temizliği

Buldan Belediyesi, rutin olarak sürdürdüğü ibadethane temizliği çalışmalarını Ramazan ayı nedeniyle sıklaştırdı. Vatandaşların sağlıklı ve hijyenik ortamlarda ibadetlerini yapabilmeleri için titizlikle çalışan ekipler, cami temizliğini Ramazan ayı boyunca devam edecek.

Buldan genelinde bulunan tüm camileri düzenli periyotlarla temizleyen Buldan Belediyesi ekipleri, Ramazan ayının başlamasıyla birlikte çalışmalarını sıklaştırdı.

Cami temizlik ekibinin merkez ve mahalle ayrımı gözetmeden devam ettirdiği temizlik çalışmaları belirli bir rutinde gerçekleştiriliyor. Halıları büyük bir titizlikle süpüren ekipler, ibadet edilen mekanları da detaylıca temizleniyor. Ahşap, seramik ve avizeleri de büyük bir titizlikle temizleyen Ekipler, vatandaşların sağlıklı bir ortamda ibadetlerini gerçekleştirebilmeleri için çalışmalarını her gün sabahın erken saatlerinde başlıyor.

İlçe genelindeki camilerin düzenli olarak temizlendiğini söyleyen Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, “Belirli aralıklarla yaptığımız cami temizliğini Ramazan ayının gelmesiyle birlikte sıklaştırdık. Vatandaşlarımız gönül rahatlığıyla ibadetlerini gerçekleştirebilirler. Sadece Ramazan’da değil, 12 ay sürekli temizlik yapılmaktadır” dedi.