Buldan’da 23 Nisan coşkuyla kutlandı
Nisan 23, 2022
Milletvekili Ök, Buldan’ı ziyaret etti
Nisan 25, 2022

88 yıllık mezbaha yenileniyor

Buldan Belediyesi, 88 yıllık mezbahayı yeniliyor
Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama törenlerinin ardından, inşaatı devam eden belediye çalışmalarını yerinde inceledi. 88 yıl önce dönemin belediye başkanı Talat Tarakçı tarafından yapılan mezbahayı daha modern ve daha verimli hale getirilmesi için restorasyon çalışması başlattıklarını açıklayan Başkan Şevik, bu çalışmanın ilçe hayvancılığına da değer katacağını söyledi.

Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, ilçe hayvancılığına değer katacak çalışma başlattı.88 yıl önce Belediye Başkanı Talat Tarakçı tarafından yapılan mezbahanın restorasyonu için başlatılan çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Şevik, “ İlçemizin tarım olduğu gibi geçim kaynaklarından biri de hayvancılık. Çiftçilerimizi desteklenmesi, ürünlerin işlenmesi ve pazarlanmasına imkan sağlanması için bir dönem aktif olarak hizmet veren mezbahayı yenileyerek yeniden çiftçimizin hizmetine sunmak istiyoruz. Şimdiden bölge çiftçisine hayırlı olsun” dedi.

Başkan Şevik daha sonra Oğuz Mahallesi girişinde kısa bir süre önce başlatılan çevre düzenlemesini inceledi, çalışmalarla ilgili bilgi aldı. Giriş kapısının yanındaki boş alanı “Turist Karşılama Merkezi” olarak düzenlediklerini söyleyen Başkan Şevik, “Burada international noktası olacak şekilde düzenleme yapıyoruz. Alan içerisinde, kafe, ürün satış noktası, dinlenme alanı ve Buldan’ın tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerinin tanıtıldığı stantlar yer alacak. Çalışmalarımız hızla ilerliyor” dedi. Başkan Şevik, çalışmaların en kısa zamanda tamamlanarak hizmete gireceğini açıkladı.