Buldanlılar, Yıldızdoğan ile coştu
Mayıs 21, 2022
19 Mayıs’a özel sporlu kutlama
Mayıs 21, 2022

Başkan Şevik, KYK öğrencileriyle buluştu

Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, Yüksek Öğrenim öğrencilerinin barınma hizmeti aldığı 300 kapasiteli KYK Buldan Öğrenci Yurdu’nda düzenlenen kahvaltıda üniversiteli gençlerle buluştu. Üniversite öğrenimi için Buldan’ı tercih eden öğrencilerin huzuru ve mutluluğunun kendileri için önemli olduğu belirten Başkan Şevik, talep ve isteklerini her zaman iletebileceklerini söyledi.

Buldan KYK Öğrenci Yurdu’nda düzenlenen kahvaltı programına Belediye Başkanı Mustafa Şevik, Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman, İlçe Müdür Vekili Muhammet Geren ile yurt müdürleri, kız ve erkek öğrenciler katıldı.

Farklı illerden üniversite öğrenimi için Buldan’ı tercih eden öğrencilerle uzun uzun sohbet eden Başkan Şevik, belediyecilik anlamında istek ve taleplerini dinledi. Başkan Şevik, en kısa zamanda hizmete girmesi planlanan Fırat Yılmaz Çakıroğlu Kitap Kafe’den üniversite öğrencilerinin, hem internet, hem kafe, hem de kitaplarından yararlanabileceği vurguladı. Ayrıca ihtiyaç duydukları kitapları en kolay şekilde ulaşabilmeleri için KYK Yurdu ile PAÜ Buldan Meslek Yüksek Okulu yolu üzerinde Kitap Büfe’nin de yapımının tamamlandığını ve Festivalde çalışının yapılacağını açıklayan Başkan Şevik, “Türkiye’nin farklı illerinden öğrenim için ilçemizi tercih eden öğrencilerimizin huzuru ve mutluluğu bezim için çok önemli. O nedenle belediyecilik anlamında istek ve taleplerinizi her zaman bize iletebilirsiniz. Üniversite öğrencilerimiz ile Buldanlı gençlerimizi spora yönlendirmek amacıyla spor yatırımlarımızın yanı sıra sosyal aktivitelere katılımlarını arttırmak amacıyla çalışmalarımız devam edecek” dedi.