Spor yatırımları değerlendirildi
Ağustos 3, 2022
Neşe Özhaseki Buldan’ı gezdi
Ağustos 6, 2022

Mahmutlu sosyal tesisine kavuşuyor


Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik’in kırsal mahallelerde başlattığı hizmet atağı devam ediyor. “Her Mahalleye bir Sosyal” tesis çalışması Buldan’ın Pamukkale’ye açılan kapısı olan Mahmutlu Mahallesi’nde sosyal tesis çalışmalarının başladığını belirten Başkan Şevik, “Kral Yolu güzergahında bulunan mahallemizdeki atıl durumdaki okul binası ve bahçesini sosyal tesis olarak yeniden halkımızın hizmetine sunacağız. Hayırlı olsun” dedi.

“Her mahalleye bir sosyal tesis” sloganı ile yola çıkan Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, proje kapsamında, ilçe merkezine en uzak mahallelerden biri olan Mahmutlu Mahallesi’nde de sosyal tesis inşaatına başladıklarını açıkladı. Mahmutlu mahallesinde atıl durumdaki eski ilkokul binasının çatı tadilatı yapılarak, aşevi olarak yeniden hizmete gireceğini söyleyen Başkan Şevik, okul bahçesine de yarı kapalı çok amaçlı sosyal tesis yapılacağının müjdesini verdi.
Çalışmalarla ilgili bilgi veren Başkan Şevik, “Uzun zamandan beri atıl durumdaki okul bahçesini ve binası sosyal tesis olarak değerlendirip, yeniden mahalle sakinlerimizin hizmetine sunacağız. Önce okul bahçesinin çevre duvarlarını yeniledik. Okul binasının çatısını yeniliyoruz. Burasını vatandaşlarımızın düğün, sünnet ve mevlit yemeğini yapabilecekleri aşevi olarak değerlendireceğiz. Okul bahçesine de eğlencelerini yapılabilecekleri yarı kapalı çok amaçlı sosyal tesis yapılacak” dedi.
KRAL YOLU GÜZERGAHINDA
Buldan’ın Pamukkale’ye açılan kapısı olan Mahmutlu Mahallesi’nin tarihi ticaret yolu ‘Kral Yolu’ güzergahında bulunduğu da vurgulayan Başkan Şevik, “Sosyal tesis yalnızca düğün sünnet veya mevlit gibi merasimlerde kullanılmayacak. Vatandaşlarımız yerel ürünlerini burada pazarlayabilecek. Hem ilçe turizmine hem de kendi ekonomilerine katkı sağlayacaklar” diye konuştu.
7 MAHALLEDE SOSYAL TESİS İNŞAATI
Beyler, Körtepe, Kovanoluk, Kaşıkçı, Dımbazlar, Bozalan ve Mahmutlu mahallelerinde sosyal tesis çalışmalarının devam ettiğini açıklayan Başkan Şevik, şöyle devam etti: “Göreve geldiğimiz ilk yılımızda Güroluk ve Yenicekent mahallelerimizin pazaryeri ve sosyal tesisini tamamlayarak vatandaşlarımızın hizmetine sunduk. Şu anda 7 mahallemizde çalışmalar devam ediyor. Boğazçiftlik Mahallesi için yer tespitini yaptık ön çalışmalar sürüyor, en kısa zamanda inşaatına başlanılacak.”