Başkan Şevik’ten Gaziler Günü Mesajı
Eylül 18, 2022
Eski Bakan Müezzinoğlu Buldan’a,hayran kaldı
Eylül 19, 2022

Buldan’da Gaziler Günü törenlerle kutlandı19 Eylül Gaziler Günü Kutlandı
Mustafa Kemal Atatürk’e Mareşal Rütbesi ve Gazi Unvanı Verilişinin Yıl Dönümü ve Gaziler Günü Alanyazı Meydanı’nda düzenlenen törenle kutlandı.
Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Mareşal Rütbesi ve Gazi Unvanı Verilişinin 101.yıldönümü ve Gaziler Günü tüm yurtta olduğu gibi Buldan’da da törenlerle kutlandı. Alanyazı Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’da düzenlenen törene, Kaymakam Tayfur Deli, Belediye Başkanı Mustafa Şevik, İlçe Jandarma Komutanı Bekir Cinkara, Emniyet Murat Kale’nin yanı sıra kamu kurum ve kuruluşların ilçe müdürleri, şehit yakınları ile Gazi ve Gazi yakınları, siyasi parti ilçe temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.
Tören,Kaymakam Tayfun Deli, Belediye Belediye Başkanı Mustafa Şevik’in Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu ile başladı.
Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’mızın okunması ile devam eden tören, günün anlam ve önemini belirtilen konuşmalar ve öğrencilerin hazırladığı şiirlerin okunmasının ardından sona erdi.
Kaymakam Tayfun Deli, Belediye Başkanı Mustafa Şevik ile ilçe protokolü, şehit yakınları, gazilerimiz ve gazilerimizin aileleriyle yemekte bir araya geldi.
Kaymakam Tayfun Deli, Türk milletinin gururla ve şerefle taşıdığı bir unvan olan gaziliğin savaş alanlarında kazanılmış rütbelerin en büyüğü olan şehitlikten sonraki rütbe olduğunu vurgulayarak tüm gazilerin gününü kutladı.
Başkan Şevik ise, “Ülkemizin bağımsızlığı, vatanımızın bütünlüğü, birlik ve beraberliğimizin korunması uğrunda girişilen mücadelelerde sergilenen fedakârlık ve kahramanlıklar hafızlarımızdan asla silinmeyecek ve nesiller boyu evlatlarımıza anlatılacaktır.Tüm gazilerimizin günü kutlu olsun”diye konuştu.