“Buldan’ın doğası ve kültürüne sahip çıkıyoruz”
Ekim 31, 2022
“Tripolis bizi heyecanlandırıyor”
Kasım 2, 2022

Buldan’a modern barınak

Buldan Belediyesinin kısa bir süre önce başlattığı yeni barınak çalışmaları devam ediyor. Mevcut barınağın yetersiz gelmesi ve barınaktaki canlar için sağlıksız olduğu gerekçesiyle barınağı taşıma kararı aldıklarını açıklayan Başkan Şevik, “Hem kediler hem de köpekler için modern ve günün koşullarına uygun hayvan barınağını inşa edeceğiz” dedi.

Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, Yeni Mahalle Çağış mevkiinde inşaatına başlanan yeni hayvan barınağı ile ilgili bilgi verdi. Yaklaşık 2 bin metrekarelik alanda zemin çalışmalarının tamamlandığını açıklayan Başkan Şevik, mevcut hayvan barınağının yetersiz ve sağlıksız olduğunu vurgulayarak “Buldan Meyele giriş yolu üzerinde bulunan barınak, can dostlarımızın can güvenliği açısından tehlike oluşturuyor. Ayrıca açık bir alanda bulunması nedeniyle kışın soğuktan, yazın ise sıcaktan olumsuz etkilenen sokak hayvanlarımız için burası hiç de sağlıklı değil. Çalışmaları devam eden hayvan barınağımız, modern ve günün koşullarına uygun olarak hem kedi hem de köpekler için ayrı ayrı bölümlerden oluşacak” dedi.

Buldan Başkan Şevik, “Yeni barınağımızı, can dostlarımızı kışın soğuktan, yazın ise sıcaktan koruyacak, ağaçlık bir alana inşa ediyoruz. Tamamen doğal ortamlarına uygun, sağlıklı, modern bir barınağı Buldan’a kazandıracağız. Burası, sağlıklı hayvanların yanı sıra engelli köpeklere de ev sahipliği yapacak” diye konuştu.