Fidanlar toprakla buluştu
Kasım 11, 2022
PROJELER BİR BİR HİZMETE GİRİYOR
Kasım 20, 2022

Yenicekentliler yağmur duasına çıktı

Türkiye’nin turfanda üzümünü yetiştiren Buldan’ın Yenicekent Mahallesi’nde uzun süredir beklenen yağmur yağmayınca halk yağmur duasına çıktı. Yağmur ve şükür duasına Belediye Başkanı Mustafa Şevik, İlçe Jandarma Komutanı Bekir Cinkara, Cumhur İttifakı ilçe başkanları, belediye meclis üyeleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Buldan’ın tarihi Tripolis Antik Kentine ev sahipliği yapan ve Türkiye’nin ilk turfanda üzümünü yetiştirerek dünyanın dört bir tarafına ihraç eden Yenicekent Mahalle sakinleri, uzun süredir beklenen yağmur yağmaması üzerine yağmur duasına çıktı. Cuma namazı sonrası gerçekleştirilen yağmur duası Belediye İşhanı’nın bulunduğu sokakta gerçekleştirildi.

Yağmur duasına Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, İlçe Jandarma Komutanı Bekir Cinkara, Cumhur İttifakı ilçe başkanları ve belediye meclis üyeleriyle Yenicekent Mahalle Muhtarı Musa Çakır ve çocuğundan yaşlısına çok sayıda vatandaş katıldı. Yağmur duasını Cami imamları Mustafa Avader ve Mehmet Göktaş okudu. Duanın ardından, vatandaşlara Yenicekent mahalle sakinlerinin imece usulü hazırladıkları keşkek ikram edildi.

“Cenabı Allah bu birliğimizi, bereketimizi elimizden almasın. Allah dualarımızı kabul etsin” temennisinde bulunan Başkan Şevik,“Değerli muhtarlarımıza ve Yenicekent Mahalle sakinlerimize teşekkür ediyorum. Bizler de belediyeler olarak, tarıma ve hayvancılığa gereken desteğimizi esirgemiyoruz. İmkanlarımız doğrultusunda destek veriyoruz, vermeye de devam edeceğiz” dedi.