700 Bin TL’lik fidan desteği
Aralık 14, 2022
Başkanlar pazaryerini ziyaret etti
Aralık 15, 2022

DOYEG’den çiftçilere hibe desteği

Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik’in de üyesi olduğu Doku Yerel Eylem Grubu Derneği’nden (DOYEG) Bozalan Tarımsal Kalkınma Kooperatifine rototiller hibe etti. Başkan Şevik, her zaman çiftçinin yanında olduklarını belirterek, üzüm, kekik ve tütün üretiminin merkezi olan Bozalan’da ürün kalitesini artırmak ve ürün çeşitliliğini artırmak amacıyla verilen desteğin hayırlı olmasını temenni etti.

Buldan’da kamu, özel sektör ve sivil toplum temsilcilerinin ortaklığı ile kurulan DOYEG, Kırsal Kalkınma Destekleri kapsamında Bozalanlı çiftçilere, rototiller hibe etti. Bozalan’da düzenlenen törene Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, DOYEG Derneği Başkanı ve İlçe Tarım ve Orman Müdürü Serdal Uğur, AK Parti İlçe Başkanı Naci Çomuk, MHP İlçe Başkanı İbrahim Aksüt, BBP İlçe Başkanı Fevzi Mercan, DOYEG üyeleri, Bozalan Mahalle Muhtarı Mustafa Kılınç ile çok sayıda çiftçi katıldı.

Törende rototillerin çiftçilere hayırlı olmasını dileyen Başkan Şevik, “Tüm çiftçilerımize kaliteli ve rekoltesi yüksel bir sezon dilerim. T arım ve gıda hepimiz için vazgeçilmezdir. Olduğunda pek fark etmiyoruz ama azlığında değerini çok daha iyi anlıyoruz. Dünyayı etkileyen pandemi süreci bizlere ve dünyaya tarım ve gıdanın önemini tekrar hatırlattı. O nedenle belediye olarak çiftçimizin yanında yer alıp, imkanlarımızı doğrultusunda desteklemeye çalışıyoruz. Ben rototiller ile toprağınızı daha iyi işleyip rekoltesi yüksel daha kaliteli ürünler yetiştireceğinizden eminim. Hayırlı olsun” dedi.

DOYEG Başkanı ve İlçe Tarım ve Orman Müdürü Serdal Uğur ise rototillerin kullanımı ile ilgili çiftçiye bilgi verdi, desteklerinin devam edeceğini belirtti.