Yılmaz’dan ilk ziyaret Buldan’a
Aralık 24, 2022
Gölbaşı’na Sosyal Tesis
Aralık 26, 2022

Başkan Şevik’in Yoğun Pazar Mesaisi


Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, hafta sonu Karaköy ve Boğazçiftlik mahallelerinde yapılan sosyal tesis çalışmalarını yerinde takip etti. Sosyal tesis çalışmalarının 14 mahallede devam ettiğini belirten Başkan Şevik,“Her alanda tüm birim ve ekiplerimizle aralıksız yoğun bir gayret gösteriyoruz” dedi.

Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik hafta sonu Karaköy ve Boğazçiftlik mahallelerinde yapımı devam eden sosyal tesis çalışmalarını yerinde takip etti, mahalle muhtarları başta olmak üzere vatandaşlarla da görüşüp sorun ve taleplerini dinledi. Karaköy ve Boğazçiftlik ziyaretinde Başkan Şevik’e, MHP İlçe Başkanı İbrahim Aksüt, Karaköylü Belediye Meclis Üyesi Mustafa Kemal Benli ve birim amirleri eşlik etti.

Hafta sonu yoğun mesai harcayarak sosyal tesis çalışmalarını hızlandıran Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerine teşekkür eden Başkan Şevik, ilk olarak Karaköy Mahallesindeki Sosyal Tesis, Aşevi ve ihtiyaç duyulduğunda mahalle sakinlerinin mevlit, sünnet, düğün yemeklerini verebileceği çok amaçlı ikinci bir sosyal alan çalışmalarını inceledi. İnşaat ile ilgili bilgi alan Başkan Şevik, “Her mahallemize bir sosyal tesis yapmak için yola çıktık. Bugün 14 mahallemizde çalışmalar devam ediyor. Beton zeminleri hazır olan sosyal tesislerimizin de çelik konstrüksiyon montajına başladık” dedi.

ATIL VAZİYETTEKİ OKULLAR, SOSYAL TESİSE DÖNÜŞÜYOR
Başkan Şevik, mahallelerdeki atıl durumdaki okul binalarını restore ederek aşevi, okul bahçelerinin ise yarı kapalı çok amaçlı sosyal tesisler olarak yeniden vatandaşların hizmetine sunmak için başlattıkları çalışmaların tüm hızıyla devam ettiğini belirtti. Okul binalarının değerlendirilmesiyle ilgili bir çalışmanın da Boğazçiftlik Mahallesi’nde devam ettiğini açıklayan Başkan Şevik, “Boğazçiftlik İlkokulu binasının çatısını onardık. Bahçesinde sosyal tesis inşaatına başladık. Şu an zemin betonu atılan sosyal tesisimizi en kısa zamanda tamamlayarak, vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. Boğazçiftlik mahallemize hayırlı olsun” diye konuştu.