Yeni Yılınız Kutlu Olsun
Aralık 31, 2022
Zabıta Ekiplerinden Fırın Denetimi
Ocak 3, 2023

Anaokulu Yapımı İhaleye Çıkıyor


Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, Cumhurbaşkanı eşi Emine Erdoğan’ın himayelerinde yürütülen eğitimde fırsat eşitliğini artırmak amacıyla okul öncesi eğitime erişimi yaygınlaştırma projesi kapsamında Buldan’a yapılacak 6 derslikli anaokuluna destek sağlayan Ankara Ticaret Odası’na teşekkür ziyaretinde bulundu.

Türkiye’de eğitimde fırsat eşitliğini artırmak için okul öncesi eğitime erişimi yaygınlaştırmak amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı’nın Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayelerinde yürüttüğü proje kapsamında Türkiye genelinde yapılması planlanan 3 bin yeni anaokulundan biri Buldan’a yapılıyor. Buldan Belediyesi tarafından tahsis edilen 2 bin 700 metrekarelik alana yapılacak olan Anaokulu, ihale için gün sayıyor.
Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik ve Cumhur İttifakı ilçe temsilcilerinin Ankara temasları sonucu ilçeye kazandırılan 6 derslikli Anaokulu ile ilgili çalışmalar tamamlandı. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin ve Ankara Ticaret Odası’nın (ATO) destekleriyle Buldan’a yapılacak olan anaokulunun ihale aşamasına geldiğini belirten Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, Ankara temasları kapsamında ATO Başkanı Gürsel Baran’a teşekkür ziyaretinde bulundu.
Başkan Şevik, ATO Başkanı Baran’a Buldan’ın geleneksel el dokuması ürünlerinden hediye etti.

BELEDİYENİN TAHSİS ETTİĞİ 2 BİN 700 METREKARELİK ALANA YAPILACAK
Geçtiğimiz ocak ayında Cumhur İttifakı meclis üyelerinin katılımıyla gerçekleştirilen olağan üstü Meclis Toplantısı’nda alınan karar kapsamında Milli Eğitime Müdürlüğüne tahsis edilen 2 bin 700 metrekarelik alana yapılacak olan anaokulu için emeği geçenlere teşekkür eden Başkan Şevik, “Meclis üyelerimizin oylarıyla ilçemizin önemli bir eksiği giderilmiş olacak. Bu konuda, öncelikle Cumhurbaşkanı sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın saygıdeğer eşleri Emine Erdoğan’a ve Belediye meclis üyelerimize teşekkür ederim. İhale için gün sayan Anaokulu Buldan’ımıza hayırlı olsun” dedi.

AK Parti İlçe Başkanı Naci Çomuk ise Buldan’a anaokulunun önemli bir ihtiyaç olduğunu vurgulayarak, “İlçemize 6 derslikli anaokulunu ilçemize kazandırılmasında emeği geçen herkesi teşekkür ederim. Burası önce sosyal tesis alanı idi. Burasının eğitim alanına dönüştürülmesiyle ilgili karar alan Buldan ve Büyükşehir Belediye Meclisi üyelerine, Başkanlarımız Osman Zolan ile Şevik’e teşekkür ederim. İlçemizin önemli bir ihtiyacı giderilmiş olacak. Yeni yıla yeni müjdeler ve yatırımlarla giriyor olmamızın mutluluğunu yaşıyoruz” diye konuştu.

MHP İlçe Başkanı İbrahim Aksüt ise “Anaokulu önemli bir ihtiyaçtı. Gölbaşı Mahallemize yapılacak olan 6 derslikli anaokulunu ilçemize kazandıran herkese teşekkür ederim” dedi.