Şevik’ten üyelere yeni yıl hediyesi
Ocak 6, 2023
Yenilenen Buldan İlçe Stadı açıldı
Ocak 8, 2023

Makedon göçmenleri Buldan’a hayran kaldı


Belediye Başkanımız Mustafa Şevik, Buldan’ı ziyaret eden (MAK-GÖÇ) Manisa Makedonya Göçmenleri Kültürünü Yaşatma ve Dayanışma Derneği Kadın Kolları üyelerini BELKÜM’de ağırladı. Makedon göçmeni kadınlarla uzun süre sohbet eden ve Buldan Tarihi ve Kültürel değerleriyle ilgili bilgi veren Başkan Şevik, kitaplarını imzaladı, geleneksel el dokuması ürünlerden hediye ederek ziyaretlerinden dolayı duyduğu memnuniyeti belirtti.

MAK GÖÇ Kadın Kolları Başkanı Aynur Örgider Başkan Şevik’e çiçek takdim ederek ilgi ve alakasından dolayı teşekkür etti. Makedon göçmeni kadınlar, ilçenin geleneksel dokumacılığının dünü ve bugünün sergilendiği eski cezaevi koğuşlarını, cam atölyesin ile Buldan Belediyesi tarafından restore edilen ilçenin kültür mirası sokaklarını ve konaklarını gezerek yerinde görme imkanı buldu.
Buldan Belediyesi Plan ve Proje Müdürü Zeliha Akyol’un eşlik ettiği ziyaretten oldukça memnun kalan Makedon göçmeni kadınlar, gelenek el dokuması ürünlerinin sergilendiği ve satışının yapıldığı 14 Mayıs Caddesi’ni de gezerek bol bol alış-veriş yaparak ilçemizden ayrıldı.