Belediye,manevi değerlerine sahip çıkıyor
Ocak 9, 2023
Eski Jandarma Karakoluna Belediye Talip Oldu
Ocak 11, 2023

Şevik,Mahalle ziyaretlerine devam ediyor


Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, mahallelerde devam eden belediye çalışmalarını incelemek ve eksiklikleri yerinde tespit etmek amacıyla başlattığı inceleme gezilerini Hasanbeyler ve Gülalan’da devam etti. Hasanbeyler ile Gülalan Mahallelerinde sosyal tesis alanlarında incelemelerde bulunan Başkan Şevik, “Her mahalleye bir sosyal sözü vermiştik.. Yapıyoruz” dedi.

Belediye Başkanı Mustafa Şevik, kırsal mahallelerdeki atıl durumdaki ilkokul binalarının sosyal tesis ve aşevi olarak yeniden vatandaşların hizmetine sunmak için başlattığı çalışmalar, Hasanbeyler Mahallesi Körtepe İlkokulunda devam ediyor. Çatı tadilatı tamamlanan Körtepe Mevkii’ndeki ilkokul binası aşevi olarak vatandaşların hizmetine sunulacağını belirten Başkan Şevik, okul bahçesine de sosyal tesis yapılacağını belirtti. Başkan Şevik, “Bozalan, Mahmutlu, Beyler, Kaşıkçı, Kadıköy ve Karakröy mahalleleri ile Hasanbeyler Mahallesi Körtepe mevkiindeki atıl durumdaki okul binalarının tadilatını gerçekleştirdik. Buraları vatandaşlarımızın mevlit, sünnet ve düğün yemeklerini yapabilecekleri aşevi olarak değerlendirilecek. Okul bahçelerine ise, çok amaçlı sosyal tesisler yapıyoruz. Vatandaşlarımız düğün, sünnet, mevlit gibi merasimlerini yarı kapalı sosyal tesislerde yapacak misafirlerini burada ağırlayabilecek. Bu çalışmalarımızdan biri de Hasanbeyler Mahallesi Körtepe İlkokul’unda devam ediyor. Burada da okul binasının çatısını onardık. Bahçesinde teraslama ve istinat duvarı çalışması ile çevre düzenlemesi devam eden alanda sosyal tesis inşa edeceğiz” dedi.

SOSYAL TESİS, HALI SAHA VE ÇOCUK OYUN ALANI
Başkan Şevik ve beraberindekiler daha sonra Hasanbeyler Mahallesi’nde yapılacak olan 2.sosyal tesis alanında incelemelerde bulundu. Muhtar Kadir Gür’ün eşlik ettiği incelemelerde sosyal tesis alanı için yer tespiti yapıldı. Hasanbeyler Mahallesi’ne yapılacak olan 2. Sosyal tesisin, mahallenin merkezi sayılabilecek geniş bir alanda yapılacağını söyleyen Başkan Şevik, aynı alan içerisinde halı saha ve çocuk oyun alanının da bulunacağını açıkladı. Başkan Şevik,“Hasanbeyler Mahallemize, biri Körtepe Mevkii’nde, diğeri ise mahallenin merkezi sayılabilecek alanda olmak üzere iki adet sosyal tesis yapıyoruz. Aynı zamanda halı saha ve çocuk oyun alanı ile fitness guruplarının da olacağı yaşam alanını mahallemize kazandıracağız” diye konuştu.

GÜLALAN SOSYAL TESİS ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR
Gülalan Mahallesi’nde inşaatı devam eden sosyal tesiste incelemelerde bulunan Başkan Şevik’e Muhtar Süleyman Girgin eşlik etti. Sosyal tesis yapılacak alanda düzenleme ve istinat duvarı çalışmalarının devam ettiğini belirten Başkan Şevik, tespit ettiği sorun ve eksikliklerin giderilmesiyle ilgili birim amirlerine talimat verdi.