Eski Jandarma Karakoluna Belediye Talip Oldu
Ocak 11, 2023
Kadın evliya Hacı Aşa kabri yenilendi
Ocak 12, 2023

TOKİ Buldan Konut ihalesi yapıldı


Buldan Yeni Mahalle’de yapılacak olan 2. Etap TOKİ Konutlarının ihalesi yapıldı. Belediye Başkanı Mustafa Şevik, İhalesi gerçekleştirilen 126 TOKİ Konutu, yer tesliminin ardından 400 iş gününde tamamlanarak hak sahiplerine teslim edilecek. Hemşerilerimize şimdiden hayırlı olsun” dedi.

Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik’in girişimleriyle ilçeye kazandırılan ikinci etap TOKİ Konutlarının ihalesi gerçekleştirildi. Yeni Mahalle’ye yapılacak olan TOKİ konutları ve çevre düzenlemesinin 400 günde tamamlanarak hak sahiplerine teslim edilmesi planlanıyor.
Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ve Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) eliyle hayata geçirilecek olan “İlk Evim” projesi kapsamında Buldan’da 126 sosyal konut daha yapılıyor. Belediye Başkanı Mustafa Şevik, 2009 yılında Buldan’a 112 sosyal konut kazandırdıklarını hatırlatarak, “İlçemizde dar gelirli vatandaşlarımızın ev sahibi olması için 2009 yılında, Buldan’da 112 TOKİ konutu kazandırdık. Bugünde, 126 konut yapılacak. İlçemize hayırlı olsun” dedi.

Yeni Mahalle’de yapılacak olan 126 TOKİ Konutları ihalesi Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (Toki) Toplantı Salonu’nda yapıldı. İhale şartlarına göre yer teslimi yapıldıktan 10 gün içerisinde konut inşaatına başlayacak. 126 sosyal konutun, 400 günde tamamlanarak hak sahiplerine teslim edilmesi planlanıyor.