TOKİ hak sahipleri Kura ile belirlendi
Ocak 27, 2023
Başkan Şevik, çalışmaları denetledi
Şubat 1, 2023

Dımbazlar Göleti yeşilleniyor


Buldan Belediyesi, ilçe genelinde yürüttüğü ağaçlandırma projesi kapsamında Dımbazbar Göleti etrafında fidan dikimi gerçekleştirdi. Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik’in katılımıyla gerçekleştirilen etkinlikte erguvan, akasya, çınar, kara servi, ıhlamur gibi farklı türlerde 500 fidan toprakla buluştu.

Buldan Belediyesi, Orman ve Tarım Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü tarafından hibe fidan desteği almaya hak kazanan “Ağaçlandırma Projesi” kapsamında Belediyeye gönderilen 12 farklı türde 2 bin fidanı toprakla buluşturmaya devam ediyor.

Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik’in katılımıyla Dımbazlar Mahallesi Dımbazlar Göleti etrafında ağaçlandırma çalışması başlatıldı. Gölet etrafına erguvan, akasya, çınar, kara servi, ıhlamur gibi çeşitli türlerde yaklaşık 500 fidanın dikildiğini açıklayan Başkan Şevik, “Burası hem mahalle sakinleri için yeni bir yaşam alanı olacak, hem de dikilen ıhlamur ve akasya fidanları bölgede arıcılık faaliyetlerinin gelişmesine katkı sağlayacak” dedi.
“Dikilen her fidanın geleceğe yatırım “ olduğunu hatırlatan Başkan Şevik, dikilen fidanların korunması ve bakımı için mahalle sakinlerinden destek istedi.

SOSYAL TESİS ÇALIŞMALARI HIZLA DEVAM EDİYOR
Belediye Başkanı Mustafa Şevik’in “Her mahalleye bir sosyal tesis” projesi kapsamında yapımına başlanan Dımbazlar Mahallesi Sosyal Tesis çalışmaları hızla devam ediyor. Zemin betonu atılan ve Çelik konstrüksiyon montajına başlanan sosyal tesis alanında incelemelerde bulunan Başkan Şevik, “Mahallelerimizdeki atıl durumdaki ilkokul binaları ve bahçelerini sosyal tesis ve aşevi olarak yeniden vatandaşlarımızın hizmetine sunuyoruz. Bu çalışmamızdan biri de Dımbazlar Mahallemizde devam ediyor. İlkokul binasının çatısını ve içerisini onararak aşevi olarak kullanacağız. Sosyal tesis yaptığımız alanın ve okulun çevresi yeniden düzenlenecek. Burasını çocuklarımız için oyun parkı, yetişkinler içinse fitness gurupları yerleştireceğiz, Dımbazlar Mahallemize çok güzel bir sosyal tesisin yanı sıra yeni bir yaşam alanı kazandıracağız. Şimdiden hayırlı olsun” diye konuştu.