Başkan Şevik’ten 12 Mart Mesajı
Mart 11, 2023
Bahreynli gençlerden, Başkan Şevik’e ziyaret
Mart 15, 2023

12 Mart törenlerle kutlandı

12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü Törenle Kutlandı.

İbrahim –Filiz Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde düzenlenen12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulünün 102.yıl dönümü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü programına, Buldan Kaymakamı Tayfun Deli, eşi Tuğçe Deli, Belediye Başkanı Vekili Musa Çetinel, İlçe Emniyet Müdürü Turgay Temel, İlçe Jandarma Komutanlı Bekir Cinkara, Milli Eğitim Müdürü Ömer Kölemen ile davetliler, okul idarecileri ve öğrenciler katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ve okul öğrencisi Zaid Hüseyin Akan’ın kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programın açılış konuşmasını okul müdürü Osman Kılıçarslan yaptı.
Program, Güngör Cerit Cumhuriyet İmam Hatip Ortaokulu öğretmen ve öğrencileri tarafından tarafından hazırlanan “12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü” , “Asım’ın Nesli” adlı gösterilerle devam etti. Programın sonunda protokol üyeleri, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Milli Şairimiz Mehmet Akif “ konulu şiir, kompozisyon ve resim dalında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Programı büyük bir beğeniyle izleyen Kaymakam Tayfun Deli ile Belediye Başkanı Vekili Musa Çetinel, öğretmen ve öğrencilere tebrik etti.