BAŞKAN ŞEVİK’TEN, 18 MART MESAJI
Mart 17, 2023
Başkan Şevik ,MHP belediye başkanları toplantısına katıldı
Mart 18, 2023

18 Mart Çanakkale Zaferi Törenle Kutlandı


Buldan’da 19 Mart Çanakkale Zaferinin 108.yıldönümü ve Şehitleri Anma günü dolayısıyla Buldan’da bir dizi etkinlik gerçekleştirildi.
Alanyazı Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’na Buldan Kaymakamlığı ve Buldan Belediye Başkanlığı çelenklerinin sunulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan törene, Buldan Kaymakamı Tayfun Deli, Belediye Başkan Vekili Veli Tokdemir, Jandarma Komutanı Bekir Cinkara, Kıbrıs ve Güneydoğu Gazileri ile kamu kurum ve kuruluşlarının, siyasi partilerin, sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ve şehit aileleri katıldı.
Atatürk Anıtı’ndaki törenin ardından Buldan Asri Mezarlığı’ndaki şehitlik ziyaret edildi. Şehit ailelerinin da katıldığı ziyarette, şehitlerin ruhuna Buldan Müftülüğü görevlisi tarafından Kuran-ı Kerim okutuldu. Dua edilip, şehit mezarlarına karanfil bırakıldı.
18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Gününü kutlayan Kaymakam Tayfun Deli, şehit yakınlarına ve gazilere hitaben “Siz şehitlerimizin anneleri babaları, siz gazilerimizin Allah eksikliklerinizi göstermesin. Milletimizin mazisinde kahramanlık var. Kahramanlarımız sayesinde bu devletimiz baki kaldı.. Ben hepinize teşekkür ediyorum, tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Ruhları şad olsun” dedi.
Kaymakam Tayfun Deli ve Belediye Başkanı Vekili, şehit yakınları ile gazi ve gazi aileleriyle yemekte bir araya geldi.
18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma etkinlikleri, 20 Mart Pazartesi Günü Saat 10.30’da İbrahim –Filiz Çelebi Anadolu İmam Hatip lisesi Salonu’nda , Akın Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan program ile devam edecek.