Spor Yatırımları Hız Kesmiyor
Mart 20, 2023
VERGİ BORÇLARININ YAPILANDIRILMASI
Mart 21, 2023

Başkan Şevik’ten Nevruz Bayramı mesajı


Türk dünyasında “yeni yılın başlangıcı”, “baharın müjdecisi”, “doğa bayramı” olarak kabul gören Nevruz Bayramı ile ilgili kutlama mesajı yayınlayan Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, “Baharın, bolluğun ve bereketin bayramı Nevruz’un, herkese güzellikler getirmesini diliyorum” dedi.
Orta Asya’dan Balkanlara kadar uzanan geniş coğrafyada doğanın uyanışıyla birlikte kutlanan Nevruz’un, zengin kültürümüzün değerlerini ve çeşitliliğini yansıtan, geçmişten günümüze büyük gururla taşıdığımız önemli bir kültürel zenginlik olduğunu belirten Başkan Şevik, 21 Mart Nevruz Bayramı ile ilgili mesaj yayınladı. Şevik mesajında, Nevruz’un Türk’ün bayramı olduğunu vurgulayarak, “Kültürümüz hoşgörü, dayanışma, sevgi ve saygı gibi tüm insanlığın evrensel değerlerini bünyesinde barındıran bir kültürdür. Bayramlar her türlü kırgınlığın, dargınlığın giderilerek birlik içerisinde sevgi ve coşkunun paylaşıldığı günlerdir. Bugün bizlere düşen görev; sahip olduğumuz bu kültürel birikimi en iyi şekilde korumak ve yarınlara taşımaktır.
Nevruz Bayramı’nın Türk-İslam dünyasına ve insanlık âlemine, sağlık, dirlik, huzur, esenlik, kardeşlik, beraberlik ve bolluk getirmesini temenni ediyor, herkesin Nevruz Bayramı’nı kutluyorum” dedi.