Başkan Şevik’ten Ramazan ayı mesajı
Mart 22, 2023
Aday Adayı Uz’dan Başkan Şevik’e ziyaret
Mart 23, 2023

YENİ MAHALLE MUHTARLIK BİNASI AÇILDI


Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, 100 muhtar hizmet binası projesinden bir Buldan Yeni Mahalleye yapıldı. Yeni Mahalle Abalı Parkı içerisine yapılan muhtarlık binası, törenle açıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 81 ile yapılacak 100 muhtar hizmet binası projesi kapsamında Denizli’ye verilen iki muhtarlık binasından biri Buldan’a yapıldı. Buldan’ın yeni yerleşim yerlerinden olan ve yoğun nüfusa sahip Yeni Mahalle Muhtarlık Binası, törenle açıldı.
Buldan Kaymakamı Tayfun Deli, Belediye Başkan Vekili Veli Tokdemir, Denizli Büyükşehir Belediye Muhtarlar Daire Başkanı Bünyamin Ağar, kurum müdürleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının ilçe temsilcileri, mahalle muhtarları ile çok sayıda mahalle sakini katıldı.
Keşkek hayrının da yapıldığı açılışta davetlilerle tek tek ilgilenen Yeni Mahalle Muhtarı Saliha Seyrek, projede kadın muhtarlara öncelik verildiğini belirterek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya, Denizli Valisi Ali Fuat Atik’e, Kaymakam Tayfun Deli’ye, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ile Buldan Belediye Başkanımız Mustafa Şevik ve emeği geçerlere teşekkür etti.
Muhtar Saliha Seyrek, “Vatandaşlarımızın sorunlarını dinleyebileceğimiz bir hizmet binasına ihtiyacımız vardı. Cumhurbaşkanımızın 100 muhtarlık binası projesi kapsamında Denizli’ye yapılacak olan iki muhtarlık binasından biri Buldan Yeni Mahallemize yapıldı. Denizli Büyükşehir Belediyesi ve Buldan Belediyesi ‘nin destekleriyle mahallemiz muhtarlık binasına kavuştu. Yenimahalle sakinlerine artık daha kaliteli ve daha hızlı hizmet verebileceğiz. Teşekkür ederim” diye konuştu.