MHP A.Adayı Geryüz,BaşkanŞevik’i ziyaret etti
Mart 29, 2023
MHP A.Adayı Kalkan, Başkan Şevik’i ziyaret etti
Mart 30, 2023

Başkan Şevik,”mağduriyet giderilecektir”

Yenicekent’te üzüm bağlarını don vurdu
Buldan’da etkili olan don, Türkiye’nin turfanda sofralık çekirdeksiz üzümü yetiştiren yenicekent Mahallesi’nde bağlara zarar verdi. Yenicekentli üzüm yetiştiricilerine geçmiş olsun dileklerini ileten Başkan Şevik,” çiftçilerimizin mağduriyeti giderilecektir” dedi.

Buldan’da Salı ve Çarşamba günleri etkili olan sağanak yağmur ve kar yağışının ardından yaşanan don olayı, Yenicekent’te üzüm bağlarında zarara neden oldu. Türkiye’nin ilk turfanda sofralık sultaniye çekirdeksiz üzümünü yetiştiren Yenicekent mahallesinde yaklaşık 10 bin dönümlük alanda zarar yaşandığını belirten Denizli Çiftçi Malları Koruma Kurulu Başkanı ve Belediye Meclis Üyesi Veli Tokdemir, “Çarşambayı perşembeye bağlayan gece, ilçemizde hava sıcaklıklarının aniden düşmesi bağlarda don yaşanmasına neden oldu. Geniş alanda etkili olan don, çiftçilerimizi mağdur etti” dedi.
Yenicekentli çiftçilere geçmiş olsun d dileklerini ileten Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, yaptığı açıklamada hükümetin çiftçilerin mağduriyetini gidereceğini ifade ederek, “İnşallah hükümetimiz konuyla ilgili çalışmaları en kasa zamanda tamamlayıp mağdur olan çiftçilerimizin mağduriyetlerini giderecektir. Allah bir daha böyle afetler vermesin. Rabbim beterinden korusun. Alın teri ile üretime değer katan çiftçi ve üreticilerimizin her zaman yanındayız” şeklinde konuştu