Fırınlarda Ramazan Pidesi Denetimi
Mart 31, 2023
Başkan Şevik’in spora ve sporcuya desteği sürüyor
Nisan 5, 2023

Buldan Anaokulu için gün sayıyor


6 Derslikli Anaokulu’nun temeli atıldı

Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik ve Cumhur İttifakı ilçe temsilcilerinin girişimleriyle ilçeye kazandırılan 6 Derslikli Anaokulu’nun temeli atıldı. Anaokulu, 2023-2024 eğitim- öğretim yılında hizmete girecek.

Okul öncesi eğitimde fırsat ve imkan eşitliği sağlamak amacıyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan himayesinde gerçekleştirilen “Okul Öncesinde Seferberlik” projesi kapsamında Buldan’da yapılacak olan 6 derslikli anaokulunun temeli atıldı. Mülkiyeti Buldan Belediyesi’ne ait Gölbaşı Mahallesi’ndeki 2 bin 700 metrekarelik alanda inşaatına başlandı.

Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik ile Cumhur İttifakı ilçe temsilcilerinin girişimleriyle, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ve Ankara Ticaret Odası’nın (ATO) destekleriyle Buldan’a kazandırılan 6 derslikli anaokulunun 2023-2024 eğitim öğretim yılında hizmete girmesi bekleniyor.

Cumhur İttifakı meclis üyelerinin katılımıyla gerçekleştirilen olağan üstü Meclis Toplantısı’nda alınan karar kapsamında Milli Eğitim Müdürlüğüne tahsis edilen 2 bin 700 metrekarelik alanda inşaatına başlanan anaokulu için emeği geçenlere teşekkür eden Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, “Anaokulu hizmete girdiğinde ilçemizin önemli bir eksiği giderilmiş olacak. Buldan’ımıza hayırlı olsun” dedi.