Başkan Şevik,Ülkü Ocakları’nın iftarına katıldı
Nisan 18, 2023
Bozalan’da çalışmalarımız devam ediyor
Nisan 19, 2023

BAŞKAN ŞEVİK ÇALIŞMALARI YERİNDE İNCELEDİ


Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, ilçe merkezinde yapımı devam eden Fırat Yılmaz Çakıroğlu Kitap Kafe ile Alparslan Türkeş Parkı çalışmalarını yerinde inceledi. Burada yapılan çalışmalarla ilgili bilgi alan Başkan Şevik, çalışmaların hızlandırılması konusunda talimatlar verdi.

Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, ekibiyle birlikte ilk olarak Cumhuriyet Mahallesinde Ülkücü Şehit Fırat Yılmaz Çakıroğlu ismini taşıyan ve yapım çalışmaları devam eden Kitap Kafede incelemelerde bulundu. İlçe gençlerinin ve meslek yüksek okulu öğrencilerinin çay -kahve içip, kitap okuyabileceği, sınavlara hazırlanabileceği ve araştırma yapabileceği kafe inşaatının hızla devam ettiğini belirten Başkan Şevik, “Kitap Kafe, seçim vaatlerim arasında yer alan ve çok önemsediğim gençlik projelerimden biri. Burası ders çalışmak, kitap okumak ve araştırma yapmak isteyen gençlere ev sahipliği yapacak. Öğrenciler burada kitaplarını okuyup, ders çalışırken çok cüzi ücret karşılığında kafe bölümünden de yararlanabilecek. Ayrıca ücretsiz internet hizmeti de sunacağız” dedi.

Kitap Kafeden mahalle sakinlerinin de yararlanabileceğini vurgulayan Başkan Şevik, “Okulların tatil olduğu yaz aylarında ise Kitap Kafenin bahçesinde düğün, sünnet, nişan merasimleri yapılabilecek. Kitap Kafeden yalnızca öğrencilerimiz değil, mahalle sakinleri de yararlanacak” diye konuştu.

ALPARSLAN TÜRKEŞ PARKI’NDA HUMMALI ÇALIŞMA
İlçe genelinde yeşil alan miktarını artırmak amacıyla çalışmalarına hız veren Buldan Belediyesi ekipleri, Duran Çeşmesi Mevkii’nde Milliyetçi Hareket Partisi’nin kurucusu ve ilk genel başkanı merhum Alparslan Türkeş’in isminin yaşatılacağı parkta hummalı bir çalışma başlattı. Başkan Şevik, Alparslan Türkeş Parkı’nı ziyaret ederek çalışmalarla ilgili bilgi aldı. Alparslan Türkeş Parkı’nın Buldan’ın prestij parklarından olacağını söyleyen Başkan Şevik” Alparslan Türkeş Parkı, halkımızın nefes alabileceği ve güzel vakit geçirebileceği bir alan olacak. İnşaatı devam eden kafe bölümünde ise ilçemizin yöresel lezzetleri ikram edilecek” dedi.
Ayrıca burası tamamlandığında Buldan, çok önemli bir sosyal yaşam alanına kavuşmuş olacağını vurgulayan Başkan Şevik, geniş otoparkı ve bahçe düzenlemesi ile Alparslan Türkeş Parkı’nın binlerce kişinin ağırlanabileceği düğün, sünnet gibi etkinliklere de ev sahipliği yapacağının altını çizdi,