Başkan Şevik, pazaryerini ziyaret etti
Mayıs 11, 2023
Başkan Şevik, Bölmekaya’da Vatandaşlarla Bir Araya Geldi
Mayıs 12, 2023

Doğal gaz için acele kamulaştırma yapılacak

Buldan’da Cumhurbaşkanı kararı ile doğal gaz hattı i için acele kamulaştırma yapılacak. Başkan Şevik, doğal gaz ile ilgili çalışmaların hızlandırılması amacıyla yaptıkları görüşmelerin sonuç verdiğini vurgulayarak, “İlçemize hayırlı olsun” dedi.

Doğal gaz hizmeti sunulacak Buldan’da, boru hattı ile sabit tesis, ulaşım yolları, enerji nakli hatları, katodik koruma hatları ve anot yataklarının yapımı için acele kamulaştırma kararı alındı. Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararı şöyle:
“Buldan doğal gaz boru hattı projesinin yapımı amacıyla ekli hartada gösterilen taşınmazlar ile söz konusu proje kapsamında inşa edilecek sabit tersler, ulaşım yolları, enerji nakil hatları, katodik koruma hatları ve anot yataklarının yapımı amacıyla ihtiyaç duyulan taşınmazların mülkiyet ya da daimi /geçici irtifak hakkı kurulmak suretiyle Boru Hatları ile Taşıma Anonim Şirket Genel Müdürlüğü tarafından acele kamulaştırılmasına 2942 sayılı Kamulaştırma Kanunu’nun 27.maddesi gereğince karar verilmiştir.”
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzası ile yayınlanan kamulaştırma kararının Buldan’a hayırlı olması temennisinde bulunan Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, “Seçim vaatlerimizden biri de ilçemizin 10 yıllık özlemini gidermek amacıyla doğal gazı Buldan’a getirmek vardı. Çok şükür ki bugün Buldanlıların bir kısmı doğal gaz kullanmaya başladı. Kullanımın genişlemesi için belediye olarak tüm imkanlarımızı seferber edeceğimizden kimsenin şüphesi olmasın” dedi.