15 Mayıs Denizli’nin Gurur Günü
Mayıs 15, 2023
DOĞAL GAZ DAĞITIM AĞI GENİŞLİYOR
Mayıs 16, 2023

Büyükşehir’den Buldan’a büyük yatırım

Büyükşehir’den Buldan’a büyük yatırım

Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından Buldan’a oto santral garajı yapılıyor. Başkan Şevik, Büyükşehir Belediyesinin yatırımı ile Buldan’ın önemli bir eksiğinin giderilmiş olacağını belirtirken AK Parti İlçe Başkanı Çomuk ise Buldanlıların yıllardan beri talebinin karşılanacak olmasının sevindirici olduğunu söyledi.

Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından Buldan’a yapılması planlanan ve içerisinde kültür merkezi, kapalı pazaryeri ve kafeteryaların bulunduğu oto santral garajı projesi tamamlandı. Mevcut oto santral garajının yerine yapılacak olan oto santral garajı, 2000 metrekaresi kapalı, 800 metrekaresi ise yarı kapalı olmak üzere 2 bin 800 metrekarelik alana yapılacak olan üç katlı olacak. Yaklaşık 500 kişilik Kültür Merkezi, oto terminal, kafeterya ve kapalı Pazar yerinden oluşan Oto santral garajı ile Buldan’ın önemli bir eksikliğinin gidereceğini vurgulayan Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, “Denizli Büyükşehir Belediyesinin ilçemize yatırımları devam ediyor. Oto santral garajı ile önemli bir ihtiyacımız karşılanmış olacak. Ben Buldanlılar adına Başkan Osman Zolan’a ve emeği geçenlere teşekkür ederim” dedi.

Oto santral garajının Buldanlıların yıllardan beri talebi olduğunu belirten AK Parti İlçe Başkanı Naci Çomuk, “Vatandaşlarımızın bu talebini karşılamak bize nasip oldu. O nedenle mutluyum. Büyükşehir Belediye Başkanımız Osman Zolan’a teşekkür ederim” diye konuştu.