Başkan Şevik, öğrencilerin isteğine kayıtsız kalmadı
Haziran 9, 2023
Buldan,Türk ve Çin bilim insanlarını ağırladı
Haziran 10, 2023

Başkan Şevik SKB Meclis toplantısına katıldı


Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, belediyemizin de üyesi olduğu Sağlıklı Kentler Birliği 39.Olağan Meclis Toplantısı ve Kütahya Sempozyumuna katıldı. Başkan Şevik,Sağlıklı Kentler Birliği Başkanı ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda, Deprem ve Deprem Sonrası Sağlıklı ve Dirençli Kentler” konulu sempozyumun oldukça verimli geçtiğimi vurguladı.

Kütahya’da gerçekleştirilen Sağlıklı Kentler Birliği 39.Olağan Meclis Toplantısında, Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik ile birlikte Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, Acıpayam Belediye Başkanı Hulusi Şevkan ile Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan katılarak Denizli”yi temsil ettiler.
Sağlıklı Kentler Birliği ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş başkanlığında gerçekleştirilen 39.Olağan Meclis Toplantısı’nda alınan kararların Buldan’a, Denizli’ye ve Ülkemize hayırlı olması temennisinde bulunan Başkan Şevik, ayrıca “Deprem ve Deprem Sonrası Sağlıklı ve Dirençli Kentler”konulu sempozyumun oldukça verimli geçtiğini vurguladı. Başkan Şevik, “ Deprem sonrası kentlerde sağlıklı ve dirençli bir kentsel çevreyi oluşturmak için kentsel kırılganlıkların hesaplanması, yerel halkın süreçlere katılımı ve bir parçası olması, ekonomik rejenerasyonun sağlanması ve nihayetinde sağlık ve esenliği yeniden tesis etmekte yerel yönetimlere önemli görevler düşmektedir. Sempozyum bu konuda oldukça verimli ve bilgilendirici geçti. Emeği geçenlere teşekkür ederim” dedi.