İlaçlama çalışmaları hız kazandı
Haziran 26, 2023
Başkan Şevik’ten Kurban Bayramı mesajı
Haziran 27, 2023

İlçe protokolü vatandaşla bayramlaştı


Kurban Bayramı protokol bayramlaşma töreni Talat Tarakçı Parkı’nda gerçekleştirildi.

Bayramlaşma törenine, Buldan Kaymakam Vekili Güney Kaymakamı Ökkeş Yusuf İnce, Belediye Başkanı Mustafa Şevik, Emniyet Müdür Vekili İmdat Bayram, Jandarma Komutanı Bekir Cinkara İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Kölemen, Belediye Meclis Üyeleri, Belediye Daire Amir ve personelleri, Siyasi Parti Başkanları, Sivil Kurum Kuruluş yetkilileri ile vatandaşlar katıldı.
Buldanlıların Kurban Bayramını kutlayan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, “Allah bizleri bir bayramı daha kavuşturdu. Bayramlar, kardeşliğin, yardımlaşmanın bir nevi daha ziyade hatırlandığı, birlik ve beraberliğin yaşandığı günler. Kurban Bayramı arefesinde sizlerle beraber olmaktan, karşılıklı bayramlaşmaktan duyduğum mutluluğu ifade etmek istiyorum. Allah, birliğimizi, dirliğimizi hem millet olarak, hem devlet olarak, hem İslam Coğrafyası olarak daim kılsın. Ben tekrar ailelerinizle birlikte huzurlu bir bayram kutlamanızı temenni ediyorum” dedi.
Başkan Şevik, Kurban bayramı dolayısıyla yola çıkacak vatandaşları, trafik kurallarını riayet etmeleri konusunda uyarılarda bulundu. Başkan Şevik, vatandaşların olası trafik yoğunluğunu göz önünde bulundurarak daha dikkatli araç kullanmaları gerektiğini belirterek, trafik kazalarının yaşanmadığı bir bayram diledi.
Buldan Kaymakam Vekili Güney Kaymakamı Ökkeş Yusuf İnce, törene katılan vatandaşlara teşekkür etti, Kurban Bayramlarını kutladı. Kaymakam İnce, “Ben her ne kadar Güney Kaymakamı olsam da bir tarafım Buldan. Biliyorsunuz Buldan ile Güney bir birine çok yakın iki komşu ilçe. Bundan dolayı da bayramı burada geçiriyor olmaktan mutluluk duyuyorum. Tüm Buldanlıların Kurban Bayramını kutluyorum. Belediye Başkanımızın da ifade ettiği gibi, yola çıkacak olan vatandaşlarımızın trafik kurallarına riayet ederek, huzurlu ve mutlu bayramlar diliyorum. Rabbim, devletimizin bütünlüğünü bozmasın. Daha nice bayramlara, huzurla, mutlulukla ve sıhhatle geçirmeyi nasip etsin diyorum.Hepinizin bayramını kutluyorum. Katıldığınız için de sizlere teşekkür ederim” diye konuştu.